6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

HATAY'a giden otobüs seferleri

Diğer HATAY seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Hatay otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Hatay’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Türkiye’nin en güneyinde yer alan Hatay, yaklaşık 1.500.000’luk nüfusu ile bölgenin önemli şehirlerinden biridir. İslam, Hıristiyanlık ve Musevilik inançlarının beraber yaşamakta olduğu şehir Anadolu’nun Kudüs’ü olarak tanımlanmaktadır. Hatay seyahatiniz sırasında bu hoşgörü havasını fazlasıyla hissedeceksiniz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Hitit, Mısır, Urartu, Asur ve Pers egemenliğine tanıklık eden Hatay, daha sonraları Roma, Emevi, Abbasi ve Selçukluya bağlanmıştır. Osmanlı’nın 1. Dünya Savaşı’nı kaybetmesi ile Fransız işgaline uğrayan kent Cumhuriyet’in kurulması sırasında her ne kadar bağımsız olsa da 1939 yılında alınan kararla Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlanmıştır.

Hatay’da Görmeniz Gereken Yerler

Hatay seyahatinizde görmeniz gereken en önemli yer olan Antakya Mozaik Müzesi, dünyanın en büyük mozaik müzeleri arasındadır.

Mağara içine oyulmuş St. Pierre Kilisesi ilk Hıristiyanların toplanma yeri olarak inşa edilmiştir. Doğal bir açıklığın genişletilerek tünel haline getirilmesi ile oluşmuş Titus Tüneli, Samandağ ilçesinde sizin ziyaretinizi bekliyor.

Clickbus üzerinden İstanbul Hatay otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Hatay otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Hatay seyahatinizde turistik yerlerin en önemlilerinden Uzun Çarşı’yı mutlaka görmelisiniz. Geleneksel el sanatlarını inceleyebileceğiniz bu çarşıda sevdiklerinize hediye almayı unutmayın.

Erzin Başlamış ve Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları şifa arayanlara yıl boyu hizmet etmektedir.

Yorulduysanız 3 bin yıllık Musa Ağacı’nın gölgesinde dinlenebilir, şehir merkezinde Hatay’ın meşhur künefesini tadabilirsiniz.

Hatay’a Nasıl Gidilir?

İstanbul, Ankara, Adana, Gaziantep ve Mersin başta olmak üzere birçok şehirden Hatay’a düzenli otobüs seferleri vardır. Üstelik ClickBus.com.tr ile şimdi internetten otobüs bileti almak çok kolay!

Hatay seyahat tarihlerinizi belirledikten sonra ve aralarında Hatay Pan seyahatin de bulunduğu otobüs firmalarından istediğiniz için yolculuk saati seçerek hızlı ve kolayca otobüs biletinizi satın alabilirsiniz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


HATAY'a giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Best Van Turizm
Cesur Bingöl Seyahat
CSR Seyahat
Esadaş
Güney Akdeniz Seyahat
Güney Lüks Adana Seyahat
Has Bingol
Has Diyarbakır
Hatay Sas Turizm
Isparta Petrol
Jet Turizm
Kanberoğlu Turizm
Metro Turizm
Nevşehirliler Seyahat
Öz Diyarbakır
Öz Sivas Seyahat
Vangölü Turizm
HATAY'a bağlı otogarlar
Dörtyol Otogarı
Erzin Otogarı
Hatay Otogarı
İskenderun Otogarı
Kırıkhan Otogarı
Kumlu Otogarı
Payas Otogarı
Reyhanlı Otogarı
Akbez Otogarı