6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Hatay Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Hatay Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Günümüzden en az beş bin yıl evvel ünlü savaş ve olaylara sahne olan Hatay bölgesinin il merkezi Antakya’nın M.Ö. 300 yıllarında Büyük İskender’in generallerinden Selefkos Nikator I. tarafından kurulduğu kabul edilir. Adı Antiokheaia veya Antioche olan kent zamanla Antakya halini almıştır. Birinci Dünya Savaşı’ndan önce İngiliz, sonra Fransız işgaline uğrayan Hatay, 23 Temmuz 1939’da anavatana katıldı.

Hatay’a giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

SAİNT PİERRE KİLİSESİ

Dünyada kurulan ilk kilise olarak kabul edilir. Katolik aleminin en meşhur Hac yeridir. Papalık burayı yılın herhangi bir gününde ziyaret edecek her Katoliğin bütün günahlarının affolunacağını ilan etmiştir. Antakya’nın hemen içinde sayılır. Kent’e uzaklığı 1 kilometredir.

Yukarıdaki bilet arama motoru ile Hatay otobüs firmaları karşılaştırılabilir ve bilet fiyatları listelenebilir. Böylece Hatay’a giden en ucuz otobüs firmaları listesi karşınıza çıkar.

HERONİON

Saint Pierre Kilisesi’nin 200 metre kuzeyinde bir kaya kabartmasıdır. Cehennem kayıkçısı Heron’a ait olduğu sanılmaktadır.

YUNUS SÜTUNU

İskenderun - Payas demiryolu üzerindedir. Halk arasında Yunus Peygamberin, balığın karnından burada karaya çıktığına inanılır.

BAKRAS ŞATOSU

Antakya - İskenderun yolu üzerinde Bakras köyü yakınındadır. Haçlı Devri kalıntılarındandır.

İSSOS

Antakya’ya 84 kilometre uzaklıktadır. Büyük İskender’in Darius’u yendiği yerdir. Suyolları ve bazı örenleri hiç bozulmamıştır.

KÜRŞAT ŞATOSU

Antakya’ya 14 kilometre uzaklıkta Yayladağı yolu üzerindedir. Haçlı Devri eseridir.

KALELER VE SURLAR

Habibneccar vb Hac dağların- dadır. M.S. VI. yüzyılda Justinianus tarafından yaptırılmıştır.

CEBEL AKRA

Antakya’nın 33 kilometre güneyindedir. Hitit devri kalıntıları vardır.

TRAYAN SU KEMERİ

Romalılardan bugüne kalan e- serlerdendir.

SARISEK! ŞATOSU

Haçlılar devrinden kalmadır. İskenderun - Payas demiryolu üstündedir.

ŞALEN KALESİ

Değirmendere civarında bir kaledir.

Hatay otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Hatay otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/