6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

IĞDIR'a giden otobüs seferleri

Diğer IĞDIR seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Iğdır otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Iğdır’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Iğdır, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Ermenistan, Azerbeycan ve İran’a sınırı olan şehir, üç ülkeyle sınırı olan tek ilimiz konumundadır. Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nı sınırları içerisinde bulunduran Iğdır’da, bu dağı şehrin her köşesinden görmek mümkündür.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Tarihi millattan önce 5000’lere dayanan Iğdır’da birçok toplum yaşamıştır. Sakalar, Bizanslılar, Selçuklular, Karakoyunlular, Iğdır’da konaklamış toplumlardan sadece birkaçıdır. Osmanlı egemenliğindeyken bir dönem tekrar Safevilerin buyruğu altına alınan Iğdır, cumhuriyet dönemine kadar birçok kez Rus- Safevi- Ermeni –Osmanlı savaşları arasında kalmıştır. 1992 yılına kadar Kars’ın bir ilçesi olan Iğdır, bölgesel öneminin artması sebebiyle bu tarihte il olmuştur.

Iğdır’da Görmeniz Gereken Yerler

Iğdır seyahatinizde uğramanız gereken yerlerden ilki İpek Yolu döneminden kalma Ejder Kervansarayı’dır. Avlusuz kervansarayların en güzel örneklerinden biri olan bu yapı Iğdır’a 20 km uzaklığındadır.

Clickbus üzerinden İstanbul Iğdır otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Iğdır otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Iğdır’da görmeniz gereken yerlerden bir diğeri de Karakoyunlular döneminden kalma Koçbaşı Mezar Taşlarıdır. 1915-1920 yılları arasında Ermeniler tarafından öldürülen vatandaşlar için yaptırılan Soykırım Anıtı Türkiye’deki en yüksek anıtlardan biridir.

Iğdır’da birçok hamam, camii, kümbet ve kervansaraya rastlamak mümkündür. Eğer tarihi yapıları seviyorsanız Iğdır’a otobüs biletinizi hemen alın ve kentte bir tarih turu atın.

Iğdır’a Nasıl Gidilir?

Iğdır’a otobüs bileti almak artık çok kolay! ClickBus.com.tr’ye gelin ve seferleri sorgulayın. Özlem Diyarbakır Seyahat ve daha birçok otobüs firmasından istediğinizi seçin ve en uygun fiyatlarla otobüs biletinizi hemen alın. www.neredennereye.com/ucak-bileti


IĞDIR'a giden otobüs firmaları
Has Diyarbakır
Iğdırlı Turizm
Metro Turizm
Vangölü Turizm
IĞDIR'a bağlı otogarlar
Iğdır Otogarı
Tuzluca Otogarı
IĞDIR'a bağlı diğer otobüs seferleri