6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Iğdır Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Iğdır Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Iğdır’a giden otobüs firmaları

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır, 1992 yılında Kars’tan ayrılarak il olmuştur. Iğdır’a ulaşım ağırlıklı olarak karayolu aracılığı ile sağlanmaktadır. Şehiriçi ve şehirler arası olmak üzere ikiye ayrılan şehrin bağlantıları, Gürbulak sınır kapısına kadar uzanmaktadır. Özellikle Iğdır- Kars yolu, şehirlerarası yolculuklarda kullanılmaktadır. 130 km uzunluğundaki bu yol, doğal vadiler ve yollardan geçerek Karadeniz’in Hopa bölgesine kadar uzanmaktadır.

Iğdır otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Iğdır otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

İran, Ermenistan, Nahçivan gibi ülkeler ile kapı komşusu; Kars ve Ağrı ile de komşu olan şehir, genel olarak tarım ve hayvancılık ile geçim sağlamaktadır. Şehirde ayrıca Organize Sanayi Bölgesi de yer almaktadır. Şehrin sanayiciliği, genel olarak bölgede yetişen tarımsal ürünlerin hammaddelerine dayanan sanayilerdir. Kendine has özellikleri ve eşsiz güzelliği ile doğal, dokunulmamış bir şehir olan Iğdır, turizm yönünden de giderek gelişmektedir. Doğu Anadolu’nun Çukurova’sı olarak bilinen Iğdır, yaz-kış- bahar kısacası her mevsimi bir günde yaşayabileceğiniz bir kenttir. Bölgenin yaylaları, Ağrı dağı ve Aras nehri turizm yönünden de gelişmesini sağlamaktadır.

Şehre gelenlerin Karakale Harabesi, Selçuklu Kervansarayı Köroğlu Kalesi, Kültepe Mezarlığı, Ahura Harabeleri, Tuzluca Tuz Mağaraları’nı ve diğer eşsiz güzellikleri ile şehirde geniş bir gezi yapmalarını tavsiye ediyoruz. Peki, Iğdır’a nasıl gidilir? İstanbul’a 1562 km uzaklıkta olan şehre ulaşmak için karayolunu tercih edebilirsiniz. Otobüs ile İstanbul’dan 19 saat süren yolculuk için ödemeniz gereken otobüs bileti fiyatı 100 TL civarındadır.

Iğdır otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Iğdır otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/