6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Isparta Antalya Otobüs Bileti

Isparta Antalya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Isparta Antalya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Kaş, Antalya il alanının güneybatısında, TekeYarımadası'nın güney ucunda ve Antalya-Fethiye

karayolu üzerinde yer alan ilçe merkezi yerleşme. Zengin doğal ve tarihsel değerleriyle ilgi çeken kent, son yıllarda önde gelen turizm merkezlerinden biri durumuna geldi.

Antik Lykia bölgesindeki Kaş'ın bulunduğu yerde İlkçağ'da Antiphellos kenti vardı. Plinius'un öne sürdüğü ve daha sonra arkeolojik buluntularla kanıtlanan Habesos adı, kentin en eski

adıydı. Büyük İskender, Anadolu Seferi sırasında yöreyi egemenliği altına aldı. Ölümünden sonra Seleukoslarla Ptolemaioslar arasında el değiştirdi. Roma döneminde önemli bir kent olan yerleşme, Bizans zamanında piskoposluktu. Bu dönemde zaman zaman Arap akınlarına uğradı, izleyen dönemde Anadolu Selçuklularının topraklarına katıldı ve Andifli adıyla anılmaya başlandı. Selçuklu Devleti'nin yıkılması üzerine Tekeoğulları Beyliği'nin egemenliğine girdi. Beyazıt I zamanında Osmanlı topraklarına katıldı. Cumhuriyet sonrasında Kaş adını aldı. Bu adın, yerleşmenin kurulduğu yerin göz kapağına, Asas Dağları'nın da yay biçiminde uzandığı için kaşa benzetilmesinden kaynaklandığı ileri sürülür.

Karia ve Lykia bölgeleri arasındaki bağlantıyı sağlayan yolların kavşak noktasında bulunan Antiphellos'un, aynı zamanda önemli bir ticaret limanı olduğu antik yazarlardan öğrenilmektedir.

Plinius’a göre, limandan dışsatımı yapılan ürünler arasında önemlileri sünger ve keresteydi. Antik kentten günümüze ulaşabilen kalıntıların en dikkat çekici olanları, kuzeyindeki kayalara oyulmuş mezarlar ile yerleşme içine dağılmış durumdaki Lykia lahitleridir. Uzunçarşı Caddesindeki aslan figürleriyle süslü, Lykia yazıtlı lahit, halk arasında Kral Mezarı olarak bilinir. Tiyatronun arkasında, akropolis olarak bilinen tepede MÖ. 4. yy'a tarihilenen bir kaya mezarı vardır. Yapı, mezar odasındaki dans eden 21 figürün yer aldığı frizle dikkati çeker. Kenti çevreleyen Helenistik surlardan, kent merkezinin 500 m batısında, kıyı boyunca uzanan küçük bir bölüm ayaktadır. Kıyı surlarıyla akropolis tepesi arasındaki küçük tiyatro, Antiphelloötan günümüze en sağlam ulaşabilen yapıdır. 

ISPARTA - ANTALYA otobüs biletleri, ortalama 22.63 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 9 firma, günde 35 sefer yapmaktadır.

ISPARTA - ANTALYA arası yaklaşık olarak 128 km olup ortalama yolculuk 1 saat 48 dakika sürmektedir.

Isparta - Antalya seyahatiniz için harita bilgileri, Isparta için 37.76477 kuzey enlemi, 30.55656 doğu boylamı ve Antalya için 36.88414 kuzey enlemi, 30.70563 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Isparta - Antalya seferi için kalkış noktaları ise Isparta için Eğirdir, Keçiborlu, Senirkent, Şarkikaraağaç, Uluborlu, Senirkent, Yalvaç ve Antalya için Alanya, Belek, Fethiye, Finike, Gazipaşa, Kalkan, Kaş, Kemer, Kumluca, Manavgat, Serik, Akseki, Çolaklı, Mahmutlar, Side, cevizli, Gümüşyaka, Sidekavşağı noktalarıdır.

ISPARTA - ANTALYA haritası

En uygun fiyatlarla ISPARTA - ANTALYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ISPARTA - ANTALYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ISPARTA - ANTALYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.