6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Isparta Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Isparta Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Kuruluşu M.Ö. VI. yüzyıla dayanan Isparta'nın eski Pisidya kentlerinden Baris’in yerine kurulduğu söylenir. Yunanlılar Baris adının başına kendi dilleri gereği İs takarak yeni kenti (Isbarita) haline getirmişlerdir. Başka bir iddiaya göre de Parata ve Saparta'nı değişerek Isparta halini almıştır.

Isparta demek gül, gül yağı ve bir de halı demektir.

Isparta’ya giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

İÇ KALE

Eğridir’de yarımadanın uç tarafındadır. M.Ö. 4. yüzyılda Lidya Krallığı devrinde son Kral Krezus eliyle yaptırıldığı söylenir. Karamanoğulları ve Selçuklularca onarılmıştır.

ULUCAMİ

Isparta ilinin Hükümet Meydanındadır. Kutlu Bey tarafından 1417’de yaptırılmış, 1914 depreminde harap olmuş, 1922’de yeniden ve aslına uygun şekilde inşa edilmiştir.

FİRDEVS BEY CAMİİ

İl merkezinde Çarşı içerisindedir. 1914 depremini zararsız atlatacak kadar sağlam yapılıdır.

KEMERLİ MİNARE CAMİİ

Eğridir’de bulunan bir Selçuk eseridir. Doğu duvar sur olarak yapılmıştır.

Isparta otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Isparta otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin

TAŞ MEDRESE

Eğridir’deki bu bina 1237 yılında II. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından yaptırılmıştır.

ATABEY (Gaziertokuş) MEDRESESİ

Isparta’nın en eski eserlerindendir. Anadolu Selçuklu Hükümdarı I. Kılıç Arslan’ın gazilerinden Abdullah bin Gazi Ertokuş tarafından yaptırılmıştır.

BEDESTEN

İl merkezindeki Firdevs Bey Camiinin vakfiyesi olan çarşı, 1561’de yapılmış, 1966/67 yılında restore edilerek yeniden hizmete açılmıştır.

Denizden yüksekliği 1035 metre olan Isparta, göller bölgesinde olduğundan yazlan çok sıcak olmaz. En sıcak günlerin 34-35 dereceyle görüldüğü ağustos ayı dışında yaz ortalaması 25-27 derece arasındadır. Kışın çok yağışlı olan bölgede yazın da yağmur görülür. Ağustos ayında bile ani bir yağmur bastırabilir. Çoğunlukla Güneydoğudan Keşişleme rüzgarı eser. Kışın çok sert olan rüzgarlar yazın hafif hale gelir. Yılın 110-120 günü tam güneşli 170-180 günü parçalı bulutlu, 60-70 günü de kapalı geçer.

Isparta otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri ClickBus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Isparta otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/