6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İstanbul Ankara Otobüs Bileti

İSTANBUL Ankara otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli İSTANBUL Ankara otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

İstanbul’dan Ankara’ya gitmek için ClickBus.com.tr’den İstanbul Ankara otobüs bileti arayıp, size en uygun bileti alabilirsiniz. Konumu sebebiyle günün her saati kolayca ulaşım imkanı bulunan başkent Ankara’nın tarihi yerlerini gezebilir, doğal güzellikleriyle kafanızı dinleyebilirsiniz. İstanbul Ankara arası ortalama 453 km mesafe bulunmaktadır. Bu mesafe yol durumundan dolayı otobüsle kaç saat süreceği tam olarak bilinmemekle birlikte, mola vermeyen bir otobüsle seyahat ediyorsanız ortalama 4,5 saat, molalı bir otobüsteyseniz 5,5 saatte İstanbul’dan Ankara’ya ulaşabilirsiniz.

İstanbul ve Ankara, metropollerimizden olduğu için günün hemen her saati, bir  otobüs firmasından bilet bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’de İstanbul Ankara otobüs bileti aradıktan sonra, seferlerin kaç lira olduğunu ve saat kaçta olduklarını kıyaslayarak size en uygun otobüs biletini seçmektir. Aksaray Birlik, CSR Seyahat, Hatay Pan Turizm ve Varan gibi bir çok otobüs firmasının İstanbul’dan Ankara’ya molalı ya da molasız seferleri bulunmaktadır. İstanbul Ankara otobüs bileti fiyatları, otobüs firmalarına göre değişmekle birlikte ortalama 55 TL iken en ucuz İstanbul Ankara otobüs bileti ise 35 TL olarak görünmektedir.

            İstanbul Ankara otobüs firmaları genelde Bolu civarında mola vermektedirler.  İstanbul Bolu arası yaklaşık 266 km mesafe bulunmaktadır ve bu da otobüs Bolu’ya geldiğinde yolculuğun yaklaşık yarısının bittiğini göstermektedir. Bu sebeple bu güzergahta otobüs firmaları Bolu yakınlarında mola vermeyi tercih etmektedirler. Bir çok dinlenme tesisinin bulunduğu Bolu’da vermiş olduğunuz molada ekmek atımı denen gözlemenin tadına bakabilir, açlığınızı yatıştırabilirsiniz. Bunun dışında kuzu güveç, ızgara tavuk gibi ana yemeklerle karnınızı doyurabilir, saray helvasıyla ağzınızı tatlandırabilirsiniz. Bolu’nun temiz havasını içinize çekerek, almak istediğiniz gazete veya dergi varsa alıp, yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Otobüs firmasının moladan sonra vermiş olduğu ikramlarla çay, kahve veya meşrubatınızı yudumlayarak iki saatlik bir film açıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

            İstanbul’da Esenler,Harem ya da Alibeyköy’den otobüsünüze binerek Ankara’ya gidebilirsiniz. ClickBus.com.tr’den İstanbul Ankara otobüs bileti aldıktan sonra, bir çok otobüs firmasının şehir içi servisleri olduğu için bu otogarlara da servis durumunu kontrol ederek servisle gidebilirsiniz. Otobüslerin Ankara’daki durağı ise AŞTİ otogarıdır. Otobüsünüzden Ankara AŞTİ’de indikten sonra otobüs firmalarının servislerini kullanarak gitmek istediğiniz bir çok yere servisle ulaşabilirsiniz.

            Türkler’e Anadolu’nun kapısını açan, Türk tarihini şehirde bulunan müze ve yapılarda barındıran, denizi olmamasına rağmen gölleriyle ve parklarıyla gezilecek, kafa dinlenebilecek çok fazla yere sahip olan Ankara’ya, ClickBus.com.tr’den biletinizi alarak seyahat edebilirsiniz. Eğer siz de bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız hemen İstanbul otobüs bileti veya Ankara otobüs bileti alın ve şehri gezmeye başlayın.

İSTANBUL - ANKARA otobüs biletleri, ortalama 57.02 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 52 firma, günde 118 sefer yapmaktadır.

İSTANBUL - ANKARA arası yaklaşık olarak 454 km olup ortalama yolculuk 4 saat 40 dakika sürmektedir.

İstanbul - Ankara seyahatiniz için harita bilgileri, İstanbul için 41.00527 kuzey enlemi, 28.97696 doğu boylamı ve Ankara için 39.92077 kuzey enlemi, 32.85411 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İstanbul - Ankara seferi için kalkış noktaları ise İstanbul için Alibeyköy, Ataşehir, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye, İstanbul Anadolu, Dudullu, Yalıköy, aksarayemniyet ve Ankara için Beypazarı, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Sincan noktalarıdır.

İSTANBUL - ANKARA haritası

En uygun fiyatlarla İSTANBUL - ANKARA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İSTANBUL - ANKARA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İSTANBUL - ANKARA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.