6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İstanbul Bursa Otobüs Bileti

İSTANBUL Bursa otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli İSTANBUL Bursa otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

İstanbul Bursa otobüs bileti almak için ClickBus.com.tr’den size uygun bileti seçebilir, hemen online olarak satın alabilirsiniz. Osmanlı’nın iki farklı başkenti Bursa ve İstanbul ülkemizin en gelişmiş şehirlerindendir ve ikisi de Marmara Bölgesi’nde birbirine çok yakın bir konumda yer almaktadırlar. Bu durum da bu güzergahı ulaşım açısından elverişli ve kolay kılmaktadır. Başka bir deyişle, İstanbul Bursa arası yaklaşık 239 km mesafe bulunmakla birlikte, günün hemen her saati İstanbul Bursa otobüs bileti bulabilir ve 3,5 saatlik keyifli bir yolculuktan sonra tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle ünlü Yeşil Bursa’yı gezmeye başlayabilirsiniz.

Bir çok otobüs firmasının günün hemen her saati sefer düzenlediği güzergah olan İstanbul Bursa için Balıkesir Uludağ ve İzmir Turizm gibi yerel firmaları tercih edebileceğiniz gibi, Ulusoy ve Varan gibi ulusal firmaları da tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, internet sitemizde gitmek istediğiniz günü işaretledikten sonra aramayı yapmanız ve önünüze çıkan seferlerin kaç lira olduğu, saat kaçta olduklarını ve seyahat sürelerini kıyaslayıp size en uygun seçeneği belirlemenizdir. Bursa otobüs firmaları feribot kullanarak Eskihisar ve Yalova üzerinden bir güzergah çizerek Bursa’ya ulaşmaktadırlar. Yol üzerinde kısa bir mola verebilecekleri gibi,zaten feribotta durdukları için otobüs firmalarının büyük bir kısmı feribot dışında hiç mola vermemektedirler.

                        Yukarıda da belirttiğimiz gibi İstanbul Bursa güzergahında otobüs firmaları, molayı feribottayken vermektedirler. Yaklaşık 30 – 40 dk süren Eskihisar - Topçular feribotunu kullanan otobüs firmaları, bunun dışında yolculukları sırasında mesafenin kısalığından dolayı mola vermemektedirler. Deniz kokusunu içinize çekerek çayınızı yudumlayıp isterseniz tost alıp açlığınızı yatıştırabileceğiniz bir mola olan Eskihisar – Topçular feribot yolculuğu, yolculuğunuz sırasında sizi rahatlatacak, keyifli bir mola geçirmenizi sağlayacaktır. Acil ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz gibi, gazete alıp feribot yolculuğu boyunca, deniz esintileriyle birlikte okuyabilir ya da feribotta denizi seyretmeyi tercih edebilirsiniz. Almış olduğunuz gazeteyi moladan sonra otobüsünüzde de okuyabilir, film açabilir veya müzik dinleyerek yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

            ClickBus.com.tr’den, İstanbul Bursa otobüs bileti aldıktan sonra, otobüsünüze Harem ya da Esenler otogarından binebilir, 3,5 saat sürecek kısa ama keyifli yolculuğunuza ilk adımı atabilirsiniz. İstanbul Bursa otobüs firmaları ile şehir içi imkanlarına göre otogara da servisle gidebilir, böylece hiç yorulmadan yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Bursa’da otogarda indikten sonra yine otobüs firmasının servis içi imkanlarına göre direkt Ulu Cami ya da Çekirge gibi yerlere giderek Yeşil Bursa’nın tarihi dokusunu ve güzelliklerini görmeye başlayabilirsiniz. Bu güzide şehri gezmek için alacağınız İstanbul Bursa otobüs bileti fiyatları, otobüs firmalarına göre değişmekle birlikte, en ucuz İstanbul Bursa otobüs bileti 22,80 TL iken ortalama bir bilet fiyatı 27 TL’dir.

Osmanlı’ya imparatorluk dönemine kadar başkentlik etmiş, doğal güzellikleri ve bu başkentlikten gelen tarihi yapılarıyla ünlü Bursa’ya, ClickBus.com.tr’den biletinizi alarak gidebilirsiniz. Eğer siz de bu mükemmel şehri gezmek, bursa iskenderinin tadına bakmak ve doğal güzellikler içinde kendinizi kaybetmek istiyorsanız İstanbul otobüs bileti veya Bursa otobüs bileti alabilir ve gezinize başlayabilirsiniz.

İSTANBUL - BURSA otobüs biletleri, ortalama 42.65 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 7 firma, günde 52 sefer yapmaktadır.

İSTANBUL - BURSA arası yaklaşık olarak 239 km olup ortalama yolculuk 3 saat 16 dakika sürmektedir.

İstanbul - Bursa seyahatiniz için harita bilgileri, İstanbul için 41.00527 kuzey enlemi, 28.97696 doğu boylamı ve Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İstanbul - Bursa seferi için kalkış noktaları ise İstanbul için Alibeyköy, Ataşehir, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye, İstanbul Anadolu, Dudullu, Yalıköy, aksarayemniyet ve Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, noktalarıdır.

İSTANBUL - BURSA haritası

En uygun fiyatlarla İSTANBUL - BURSA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İSTANBUL - BURSA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İSTANBUL - BURSA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.