6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İstanbul Gaziantep Otobüs Bileti

İstanbul Gaziantep otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli İstanbul Gaziantep otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Ahmet Çelebi Camisi Ulucanlar Mahallesindedir. 1672 yılında Hacıosmanoğlu Şeyh Ramazan tarafından yaptırılmıştır. Cami Şeyh Ramazan’ın oğlu Ahmet Çelebinin adı ile tanınmaktadır.

Caminin ağaç işçiliği çok güzeldir. Mihrabı üzerindeki hicri 1083 (miladi 1672) tarihli yapım yazıtında «Ulemanın önderi ve imamı, evladı Resulün zübdesi, özü, zamanının bilgin ve fazılı, Allahın has kulu bu şerefli camiyi Ramazan ayında yaptı. Bu akıl sahibi bana tarih için Ramazaniye der ki eğrisiz ve dosdoğru ola» anlamına gelen sözler yazılıdır.

Cami yanında 1713 yılında Şeyh Ramazan’ın oğlu Seyit Ahmet Çelebi tarafından yaptırılan Ramazaniye (Ahmet Çelebi) medresesi bulunmaktadır. Medresenin kapısı üzerindeki yapım yazıtı hicri 1125 (miladi 1713) tarihlidir.

İSTANBUL - GAZİANTEP otobüs biletleri, ortalama 123.15 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 20 firma, günde 41 sefer yapmaktadır.

İSTANBUL - GAZİANTEP arası yaklaşık olarak 1,153 km olup ortalama yolculuk 11 saat 34 dakika sürmektedir.

İstanbul - Gaziantep seyahatiniz için harita bilgileri, İstanbul için 41.00527 kuzey enlemi, 28.97696 doğu boylamı ve Gaziantep için 37.06622 kuzey enlemi, 37.38332 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İstanbul - Gaziantep seferi için kalkış noktaları ise İstanbul için Alibeyköy, Ataşehir, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye, İstanbul Anadolu, Dudullu, Yalıköy, aksarayemniyet ve Gaziantep için İslahiye, Nizip noktalarıdır.

İSTANBUL - GAZİANTEP haritası

En uygun fiyatlarla İSTANBUL - GAZİANTEP otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İSTANBUL - GAZİANTEP seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İSTANBUL - GAZİANTEP seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.