6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İstanbul Kayseri Otobüs Bileti

İstanbul Kayseri otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli İstanbul Kayseri otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Sahibiye Medresesi, Selçuklu Veziri Hüseyin oğlu Fahrettin Ali Sahip Ata tarafından 1267’de yaptırıldı. Sahip Ata’nın, Konya ve Sivas'ta da iki medrese yaptırdığı bilinmektedir. Açık bir dikdörtgen avlu çevresinde düzenlenmiş dört eyvanlı ve büyükçe bir yapıdır. Beden duvarları büyük kesme taşlarla örülmüş, cephesinin köşelerine yuvarlak istinat payeleri konmuştur. Bu durumuyla dışardan sağlam bir kale görünümü vermektedir.

Köşk Medrese, Medrese olarak anılmakla birlikte, avlusunun ortasında bir türbe bulunan ribat, yani zaviyedir. 13. yy'da Eretna oğullarından Sultan Süli Paşa'nın kızı adına yapıldı. Planı kareye yakın bir dikdörtgen çatkı ile çerçeve içine sığdırılmış durumdadır. Kuzey yönündeki cümle kapısıyla binaya girilmektedir. Kapının arkasında, eyvan biçiminde avluya açılan holü yer alır. Holden kapılarla yandaki odalara geçilerek yukarı kat odalarına çıkılır. Avlunun ortasındaki sekizgen türbe, yapının en önemli bölümüdür. Kare kaideli türbenin köşeleri sütuncuklar, yüzleri sivri kemerli nişlerle bezelidir.

İSTANBUL - KAYSERİ otobüs biletleri, ortalama 107.28 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 22 firma, günde 46 sefer yapmaktadır.

İSTANBUL - KAYSERİ arası yaklaşık olarak 769 km olup ortalama yolculuk 8 saat 4 dakika sürmektedir.

İstanbul - Kayseri seyahatiniz için harita bilgileri, İstanbul için 41.00527 kuzey enlemi, 28.97696 doğu boylamı ve Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İstanbul - Kayseri seferi için kalkış noktaları ise İstanbul için Alibeyköy, Ataşehir, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye, İstanbul Anadolu, Dudullu, Yalıköy, aksarayemniyet ve Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı noktalarıdır.

İSTANBUL - KAYSERİ haritası

En uygun fiyatlarla İSTANBUL - KAYSERİ otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İSTANBUL - KAYSERİ seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İSTANBUL - KAYSERİ seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.