6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İstanbul Konya Otobüs Bileti

İstanbul Konya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli İstanbul Konya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

İnce Minare (Darülhadis): 1265-67 yılları arasında Selçuk vezirlerinden Fahrettin Ali tarafından yaptırılmıştır; mimarı Kelük bin Abdullah’tır Taş işçiliğinin bir şaheseri olan kubbesi tuğla ve çinilerle süslüdür. Mihrabı da çok güzeldir.

Sahip Ata Külliyesi: Mescit, hanikah ve türbeden ibaret olup Vezir Fahrettin Ali tarafından yaptırılmıştır. Mescit 1258 yılında yapılmıştır; mimarı Kelük bin Abdullah’tır.

Sırçalı Medrese: Selçuklu Hükümdarı II. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından 1242 yılında yaptırılmıştır. Muhteşem bir tâk kapısı olup çok İnce bir şekilde işlenmiştir. Gerek mimarisi, gerek çinilerinin zenginliği bakımından Selçuk eserlerinin en güzellerinden biridir.

İplikçi Camii: Selçuk vezirlerinden Şemsettin Altınapa tarafından yaptırılmıştır.

Mevlâna Türbesi ve Dergâhı: Bugün müze halindedir, içindeki eserler arasında Selçuk ve Osmanlı ağaç isleri, halılar, kumaşlar, eski yazma isleri bilhassa dikkate değer. Mev- iâna'nın mezarı meşhur Kubbe-i Hadra’mn altındadır. Onun yanında babasının ve oğlunun ve o soydan gelmiş diğer kişilerin sandukaları vardır. Sandukalardan bir kısmı değerli çinilerle kaplıdır. Mevlâna’nın babasının tahta sandukası eşsiz bir eserdir.

İSTANBUL - KONYA otobüs biletleri, ortalama 117.61 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 3 firma, günde 23 sefer yapmaktadır.

İSTANBUL - KONYA arası yaklaşık olarak 714 km olup ortalama yolculuk 7 saat 20 dakika sürmektedir.

İstanbul - Konya seyahatiniz için harita bilgileri, İstanbul için 41.00527 kuzey enlemi, 28.97696 doğu boylamı ve Konya için 37.86667 kuzey enlemi, 32.48333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İstanbul - Konya seferi için kalkış noktaları ise İstanbul için Alibeyköy, Ataşehir, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye, İstanbul Anadolu, Dudullu, Yalıköy, aksarayemniyet ve Konya için Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Ereğli, Ilgın, Kadınhanı, Bozkır, Doğanhisar, Hüyük, Kulu, Seydişehir, Soğukkuyu, kulumakas, Konyakarapınar noktalarıdır.

İSTANBUL - KONYA haritası

En uygun fiyatlarla İSTANBUL - KONYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İSTANBUL - KONYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İSTANBUL - KONYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.