6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

İstanbul Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz İstanbul Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

İstanbul’a giden otobüs firmaları

Tarihi Yerler

BEYLERBEYİ SARAYI

Beylerbeyi’nde Sultan Abdülaziz tarafından 1865 yılında iç kısmı ak mermerden yaptırılmıştır. Kat kat bahçeleri, büyük gölü ve küçük köşkleriyle Boğaz’a ayrı bir güzellik verir.

BİNBİRDİREK

Sultanahmet’tedir. Bizans devri su sarnıçlarının en önemlilerindendir. İçinde yüzlerce direk olduğu için “Binbirdirek” adını almıştır. Osmanlı demlinde iplik bükücülerin çalıştığı yerdi. Yerebatan Sarayının bir eşi ise de kuru haldedir.

BOZDOĞAN KEMERİ

Atatürk Bulvarı ile Belediye Sarayı karşısındadır. Bir zamanlar kente su getirmek için yapılan bu kemerler kesme taştandır. Yapımı (364-378) yılları arasındadır.

ÇEMBERLİTAŞ

Divanyolu Caddesinin Çemberlitaş bölümündedir. Silindir şeklinde dokuztaş bloğundan yapılmış ve 2. Mustafa devrindebir yangından sonra çemberlerle destek verilmiş olan bu sütun Konstantin zamanında Roma’dan getirilmiştir Bir zamanlar üzerinde bir heykel bulunuyordu. 35 metre yüksekliktedir.

Yukarıdaki bilet arama motoru ile İstanbul otobüs firmaları karşılaştırılabilir ve bilet fiyatları listelenebilir. Böylece İstanbul’a giden en ucuz otobüs firmaları listesi karşınıza çıkar.

ÇIRAĞAN SARAYI

Şeref Stadı’nın yanında harabesi bulunan saray 1863-67 yılları arasında Abdülaziz tarafından yaptırılmış, 1910’da tamamen yanmıştır.

DİKİLİTAŞ

Sultanahmet Meydanındaki Teodos Dikilitaşı üstü Mısır, alt kısmı Bizans kabartmaları ile süslü olan güzel bir eserdir.

DOLMABAHÇE SARAYI

1854 yılında Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılmıştır. 19. asrın en muhteşem saraylarındandır. Türk ve Avrupa mimarisinin bir karışımını temsil eder. Belgami taşlı hamamı ünlüdür.

GALATA KULESİ

Galata’da Yüksekkaldırımın başındadır. Kulenin yapılış tarihi bilinmemektedir. Galata surlarının gözetleme kulesi olarak Cenevizliler tarafından yapıldığı sanılır, yerden yüksekliği 68 metredir. Şimdiki üst kısmı 19. yüzyıldan kalmadır. Restore edilerek lokanta ve gece kulübü haline getirilmiştir. Dokuz katlı kule iş saatlerinde gezilebilir.

GOT SÜTUNU

Topkapı Sarayı’nın dördüncüavlusunda Gülhane Parkı içindedir. M.S. 168’de yapılmıştır. Gotları yenme anısına dikildiği için bu ad verilmiştir.

İstanbul otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz İstanbul otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

HATİCE TURHAN ÇEŞMESİ

Yeni Camiin vakfı olup türbesine bitişiktir. 17. yüzyıl ikinci yarısından kalma bir çeşmedir.

HİPODROM

Bugünkü Sultanahmet Meydanının bulunduğu bölgedir. Bizans hayatının önemli kısmının geçtiği Hipodrom Türkler zamanında tamamen ören haline gelmiştir.

İMRAHOR

Yedikule’dedir. Studion Bazilikası denen yapı zamanımıza dek gelebilen en eski ve en değerli bazikalardandır. Mermer işçiliği son derece güzeldir.

KAPALI ÇARŞI

Beyazıt Meydanı yakınındadır, ilk kez Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır, içinde her çeşit eşya özellikle kıymetli antikalar, halılar, mücevherat, altın, gümüş ve diğer madensel eşyalar satılmaktadır. Dünya kapalı çarşılarının en ünlüsü ve ilginç olanıdır.

KIZ KULESİ

Salacak önlerinde Boğaz’ın giriş kısmındadır. Bizanslılarca yaptırılmıştır, ilkin işaret kulesi olarak kullanılmış, Türkler bunu fener haline getirmişlerdir. Yangından sonra 3. Ahmet devrinde ahşap olarak yapılmıştır.

KIZ TAŞI

Fatih’tedir. Yekpare granit sütun 10 metre yüksekliktedir. Bir zamanlar üzerinde imparator Marcianus’un heykeli bulunuyordu.

KÜÇÜK AYASOFYA

Sultan Ahmet’te Hipodrom ile Sahil yolu arasındadır. Asıl adı (Saint Serge ve Bachus) olan “Küçük Ayasofya” diye de anılan yapı Birinci Justinyen tarafından (550 tarihinde) iki Hıristiyan aziz adına yaptırılmıştır. Türkler yapıyı camiye çevirerek beş kubbeli son cemaat yeri eklemişlerdir. Minaresi sonradan yıkılmıştır.

İstanbul otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile İstanbul otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/