6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İstanbul Sakarya Otobüs Bileti

İstanbul Sakarya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli İstanbul Sakarya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! İstanbul otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Şehrin yakınından geçen Sakarya nehrinden adını alan Sakarya ilinin merkezidir. Osmanlılar zamanında XIV. yüzyılda bir köy olarak kurulmuştur. Söğütlü’de birleşen Sakarya'nın iki kolu Beşköprü ile Tavuklar köyü arasında geçerken ayırdığı ada üzerinde eskiden kurulan pazar yerinden dolayı ilk adı Adaköy (Adanın Pazarı) idi. Sonraları adı Adapazarı şekline çevrilmiştir. Sanat loncalarımn burada kurmuş oldukları köylerin birleşmesiyle meydana gelen bu şehirde mahalle adları genellikle loncaların adları (Tığcılar, Semerciler, Hasırcılar, Çıracılar, Pabuççular, Yağcılar vs. gibi) ile tanınmaktadır. 1692 yılında kadılık, 1701 yılında Sapanca’ya bağlı köy, 1742 yılında bucak, 1837 yılında Kocaeli sancağına bağlı bir ilçe olmuştur. İlk belediye örgütü 1852 yılında kurulmuştur. 1899 yılında Arifiye’ye bir demiryolu ile bağlanmıştır. 3 nisan 1920 tarihinde burada Milli Mücadele’ye karşı başlayan ayaklanma 3 ay kadar sürmüş ve General Ali Fuad Cebesoy tarafından bastırılmıştır. .25 Mart 1921 - 21 haziran 1921 tarihleri arasında 3 ay süre ile de Yunan işgalinde kalmıştır. Cumhuriyetin ilanından 1954 yılma kadar Kocaeli’ne bağlı bir ilçe iken 1954 yılında 6419 sayılı kanunla Sakarya adlı bir il olmuştur. İlk valisi Nazım Üner’dir. 1943 ve 1967 yıllarındaki şiddetli geçen yer sarsıntılarında şehir çok zarar görmüştür.

İSTANBUL - SAKARYA otobüs biletleri, ortalama 43.43 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 9 firma, günde 49 sefer yapmaktadır.

İSTANBUL - SAKARYA arası yaklaşık olarak 158 km olup ortalama yolculuk 1 saat 58 dakika sürmektedir.

İstanbul - Sakarya seyahatiniz için harita bilgileri, İstanbul için 41.00527 kuzey enlemi, 28.97696 doğu boylamı ve Sakarya için 40.78333 kuzey enlemi, 30.4 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İstanbul - Sakarya seferi için kalkış noktaları ise İstanbul için Alibeyköy, Ataşehir, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye, İstanbul Anadolu, Dudullu, Yalıköy, aksarayemniyet ve Sakarya için Hendek, Karasu, Akyazı, Kumbaşı, Kuruçeşme noktalarıdır.

İSTANBUL - SAKARYA haritası

En uygun fiyatlarla İSTANBUL - SAKARYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İSTANBUL - SAKARYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İSTANBUL - SAKARYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.