6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İstanbul Samsun Otobüs Bileti

İstanbul Samsun otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli İstanbul Samsun otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! İstanbul otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Arkeoloji Müzesi; Lise Caddesindedir. Müze 1933 yılında kurulmuştur. Müzede Hellenistik, Roma, Pontus, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait çanak çömlek, yazıt, sütun, heykel, lahit, miğfer, zırh ve silahlar ile bazı etnografik eserler sergilenmiş, tir. Bilhassa Dündar tepede yapılan arkeolojik kazılar sonunda bulunan Kalkolitik ve Bakır çağlarına ait arkeolojik eserler burada sergilenmektedir.

Atatürk Anıtı; Hükümet Konağı bitişiğindeki şehir parkındadır. Atatürk’ün en gösterişli anıtlarından biridir. 19 Mayıs 1919’un anısını ölümsüzleştirmek için 1931 yılında Samsun Belediyesi tarafından yaptırılmıştır. Avusturyalı heykeltıraş H. Krippel’in eseridir. 19 Ocak 1932 tarihinde yapılan bir törenle açılmıştır.

Yüksek tabanının her yüzünde kabartmalar bulunmaktadır. Bu taban üzerinde yükselen Atatürk’ün askeri üniformalı heykeli, art ayakları ile kuyruğuna dayanıp şaha kalkan atının üzerinde bulunmaktadır.

İSTANBUL - SAMSUN otobüs biletleri, ortalama 115.49 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 12 firma, günde 47 sefer yapmaktadır.

İSTANBUL - SAMSUN arası yaklaşık olarak 740 km olup ortalama yolculuk 7 saat 57 dakika sürmektedir.

İstanbul - Samsun seyahatiniz için harita bilgileri, İstanbul için 41.00527 kuzey enlemi, 28.97696 doğu boylamı ve Samsun için 41.29278 kuzey enlemi, 36.33128 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İstanbul - Samsun seferi için kalkış noktaları ise İstanbul için Alibeyköy, Ataşehir, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye, İstanbul Anadolu, Dudullu, Yalıköy, aksarayemniyet ve Samsun için Bafra, Çarşamba, Havza, Tekkeköy, Terme, Alaçam, Ladik, Salıpazarı, Vezirköprü, Yakakent, Kavak, Ortaklar, Atakum, Engiz, Taflan noktalarıdır.

İSTANBUL - SAMSUN haritası

En uygun fiyatlarla İSTANBUL - SAMSUN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İSTANBUL - SAMSUN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İSTANBUL - SAMSUN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.