6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İzmir Ankara Otobüs Bileti

İZMİR Ankara otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli İZMİR Ankara  otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Ege’nin incisi İzmir’den; kültür, sanat, eğitim ve siyaset alanlarında bir merkez olan, ülkemizin kalbi Ankara’ya gitmek istiyorsanız ClickBus.com.tr’ye gelerek İzmir Ankara otobüs bileti satın alabilirsiniz. Yönetimin merkezi olması sebebiyle insana ilk olarak siyaseti çağrıştıran Ankara’nın aslında pek çok doğal güzelliğe ve tarihi yapıya sahip olduğunu görebilmek için yapmanız gereken, kendinize uygun olan tarihi seçtikten sonra karşınıza çıkacak pek çok firmaya ait farklı özellikteki otobüsler arasından tercihinizi yapmak.

Hangi mevsim olursa olsun İzmir Ankara seyahatinize çıkarken yanınıza daha kalın kıyafetler götürmelisiniz. Kışın İzmir’de yeterli gelebilecek ince ceketlerle yola çıkarsanız Ankara’da yeni bir mont satın almanız gerekebilir. Sadece kış mevsimi için değil sıcak zamanlar için de tavsiyemiz gece bir anda serinleyebilecek Ankara havasına karşı önleminizi almanız. Mevsimsel olgular dışında, coğrafi açıdan merkezi bir yerde olan Ankara bu sebeple ulaşım açısından uygun bir konuma sahiptir ve hemen hemen her şehre yakın olduğu gibi İzmir’e de yakındır. İzmir Ankara arası 579 km’dir ve otobüs seferleri ortalama 9 saat sürmektedir. Yolculuğun kaç saat süreceği mola sayısına göre değişiklik gösterebileceğinden İzmir Ankara seferi 7 saat 30 dakika gibi bir süreye kadar kısalabilmektedir. En ucuz bilet, en rahat yolculuk gibi farklı önceliklere uygun seferleri bulabilmek için ClickBus.com.tr’de İzmir Ankara otobüs bileti aramanız yeterlidir. Şanal Turizm, Mermerler seyahat, Ses Turizm, Varan ve daha pek çok firmanın otobüs seferlerine ulaşabilir, 40TL’ye en uygun fiyatlı bileti satın alabilirsiniz. Ortalama 65TL’ye gerçekleştirebileceğiniz seyahatinizin ardından daha önce hiç gitmediyseniz Anıtkabir’i ziyaret edebilir, Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni gezebilirsiniz.

İzmir Ankara seyahatiniz sırasında İzmir Ankara otobüs firmaları tercihlerine göre bir veya iki mola verebilir. Mola yerlerinden biri Ankara’ya 255 km mesafede olan Afyon’dur. Afyon, sucuğu ile ünlü olduğundan mola yerinde otobüsten iner inmez meşhur sucuk dönerin kokusu etrafınızı saracaktır. Ayranla birlikte tavsiye edeceğimiz sucuk döner gerçekten unutamayacağınız bir lezzet olacak. Ankara’da sizi bekleyen sevdiklerinizin de tatmasını isteyeceğiniz bu lezzeti restoranların yakınında bulunan marketlerden temin edebilir, ayrıca bir de tatlı almak isterseniz çeşit çeşit lokumları da bu marketlerde bulabilirsiniz. Yolculuk sırasında okumaktan hoşlanıyorsanız gazete, dergi ve kitaplara bakabilir, otobüs firmasının ikramlarıyla sınırlı kalmak istemiyorsanız atıştırmalık bir şeyler satın alabilirsiniz.

İzmir Ankara otobüs bileti alıp yolculuğunuzu gerçekleştirdikten sonra Ankara’da otobüsten ineceğiniz yer AŞTİ (Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi) dir. Buradan ulaşımınızı metro veya otobüsler ile sağlayabilirsiniz. Firmaların şehir içi servisleri mevcut olmamakla birlikte; Ankara Belediye’si bir kaç merkezi semte giden, biletinizle birlikte ücretsiz binebileceğiniz servis hizmeti sağlamaktadır. Gideceğiniz yere buradan direkt otobüs yoksa belediye araçlarıyla veya metro ile Kızılay, Ulus gibi merkezlere gidebilir, buradan ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Gölleri ve parklarıyla size deniz kenarını aratmayacak güzel başkentimizi bütün hareketliliğiyle keşfetmek için artık tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’den İzmir otobüs bileti veya Ankara otobüs bileti satın alıp yolculuğunuzun tadını çıkarmak.

           

 

 

İZMİR - ANKARA otobüs biletleri, ortalama 62 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 20 firma, günde 28 sefer yapmaktadır.

İZMİR - ANKARA arası yaklaşık olarak 585 km olup ortalama yolculuk 6 saat 48 dakika sürmektedir.

İzmir - Ankara seyahatiniz için harita bilgileri, İzmir için 38.41885 kuzey enlemi, 27.12872 doğu boylamı ve Ankara için 39.92077 kuzey enlemi, 32.85411 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İzmir - Ankara seferi için kalkış noktaları ise İzmir için Aliağa, Bergama, Çandarlı, Çeşme, Dikili, Gümüldür, Menemen, Özdere, Seferihisar, Selçuk, Urla, Ürkmez, Salihleraltı ve Ankara için Beypazarı, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Sincan noktalarıdır.

İZMİR - ANKARA haritası

En uygun fiyatlarla İZMİR - ANKARA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İZMİR - ANKARA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İZMİR - ANKARA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.