6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İzmir Eskişehir Otobüs Bileti

İzmir Eskişehir otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli İzmir Eskişehir otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

KURŞUNLU CAMİ: Şehrin güneyinde, odun pazarında, Kurşunlu Sokaktadır. 1525 yılında Osmanlı veziri Gazi Melek Mevlana Mustafa Paşa (M.Ö. 1529) tarafından Kanuni Sultan Süleyman zamanında yaptırılmıştır. Bu husus, caminin üzerindeki 3 satırlık yazıtta belirtilmiştir. Mimar Sinan’ın eseri olduğu sanılıyor.

Kesme taştan yapılmıştır. Son cemaat yeri 6 yuvarlak sütun üzerine 5 ufak kubbe ile örtülüdür. Bu ufak kubbelerin içi süslemelerle bezenmiştir. Sağda tek şerefeli minaresi yükselmektedir. Büyük kubbesi kurşunla kaplı olduğundan Kurşunlu Cami adı ile de tanınmaktadır.

Cami yanında bulunan büyük medresesi dört köşeli saat kulesi ile tanınmaktadır. Medrese binası 1974 yılına kadar arkeoloji müzesi olarak kullanılmıştır. Şimdi yurt ve resim galerisi olarak kullanılmaktadır.

İZMİR - ESKİŞEHİR otobüs biletleri, ortalama 60 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 1 firma, günde 3 sefer yapmaktadır.

İZMİR - ESKİŞEHİR arası yaklaşık olarak 414 km olup ortalama yolculuk 5 saat 13 dakika sürmektedir.

İzmir - Eskişehir seyahatiniz için harita bilgileri, İzmir için 38.41885 kuzey enlemi, 27.12872 doğu boylamı ve Eskişehir için 39.77667 kuzey enlemi, 30.52056 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İzmir - Eskişehir seferi için kalkış noktaları ise İzmir için Aliağa, Bergama, Çandarlı, Çeşme, Dikili, Gümüldür, Menemen, Özdere, Seferihisar, Selçuk, Urla, Ürkmez, Salihleraltı ve Eskişehir için Sivrihisar noktalarıdır.

İZMİR - ESKİŞEHİR haritası

En uygun fiyatlarla İZMİR - ESKİŞEHİR otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İZMİR - ESKİŞEHİR seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İZMİR - ESKİŞEHİR seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.