6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İzmir Kayseri Otobüs Bileti

İzmir Kayseri otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli İzmir Kayseri otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! İzmir otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Ulu Cami, 1281 yılında Selçuklu Sultanı III. Gıyasettin Keyhüsrev (Öl. 1283) zamanında Göçer Aslan ile eşi Sivaşi Hatun tarafından yaptırılmıştır. Bu husus giriş kapısındaki 2 ve 4 satırlık hicri 680 (miladi 1281) tarihli iki yapım yazıtında belirtilmiştir.

Kesme taştan yapılmıştır. Mihrabı koyu renkli somaki mermer ve porfir levhalarla kakmalı olarak süslenmiştir. Mihrabın önündeki kubbesi dışında camiyi toprak düz bir dam örtmektedir.

Fraktın, Develi’nin 26 km. güneydoğusunda, Gümüşören (Fırakdın) köyü yakınında bulunan bir Hitit şehri kalıntısıdır.

Kayalar üzerindeki M.Ö. XIV. yüzyılda yapılmış Hitit kabartmasında iki kişinin tanrıya içki sunduğu gösterilmiştir. Bu tanrının arkasında tanrıça ile iki rahibe yer almıştır. Bu kabartmanın 300 m. doğusunda 1939 yılında K. Bittel ile R. Naumann, 1947 yılında ise Prof. Tahsin Özgüç tarafından yapılan arkeolojik kazılarda üç odalı bir bina kalıntısı bulunmuştur.

İZMİR - KAYSERİ otobüs biletleri, ortalama 96.5 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 13 firma, günde 16 sefer yapmaktadır.

İZMİR - KAYSERİ arası yaklaşık olarak 841 km olup ortalama yolculuk 9 saat 57 dakika sürmektedir.

İzmir - Kayseri seyahatiniz için harita bilgileri, İzmir için 38.41885 kuzey enlemi, 27.12872 doğu boylamı ve Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İzmir - Kayseri seferi için kalkış noktaları ise İzmir için Aliağa, Bergama, Çandarlı, Çeşme, Dikili, Gümüldür, Menemen, Özdere, Seferihisar, Selçuk, Urla, Ürkmez, Salihleraltı ve Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı noktalarıdır.

İZMİR - KAYSERİ haritası

En uygun fiyatlarla İZMİR - KAYSERİ otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İZMİR - KAYSERİ seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İZMİR - KAYSERİ seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.