6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İzmir Mersin Otobüs Bileti

İzmir Mersin otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli İzmir Mersin otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Pompeipolis ( Viranşehir),  Mersin’in 10 km. güneybatısında, deniz kıyısına yakın bir yerde ve Mezitli köyünün 2 km. güneyindedir. M.Ö. VII. yüzyıl, da Rodoslular tarafından kurulmuştur. İlk adı güneş anlamına gelen Soli idi. Bu ad güneşe tapanların buralarda yaşamış olması nedeniyle verilmiştir. Atinalı hukukçu Solon’un adına veya Selevkoslar tarafından kurulduğu da sanılmaktadır. Sonraları Kartacalıların yerleşip korsanlık yaptığı bir şehir olmuştur. M.Ö. I. yüzyılda Romalı komutan Pompeius tarafından burası yıkılıp yerine Pompeipolis (Pompeius’un Şehri) adlı yeni bir şehir kurulmuştur. VI. yüzyıla kadar Phrygia’ ya bağlı baş papazlık merkezi olarak kalmıştır. 525 yılı yer sarsıntısında tamamı yıkılmış ve şehir boşaltılmıştır. Bugün bu nedenle Viranşehir adı ile tanınmaktadır.

Yuvarlak mermer sütunları ve işlemeli sütun başlıkları ayakta duran kutsal cadde, su yolları, hamam, batıda çamlık yerinde nekropolis (mezarlık), doğuda topraktepe üzerinde tapınak ve tiyatro, deniz kıyısında ise Aratos’un mezarı ile limanı bu eski şehrin zamanımıza kadar kalabilmiş kalıntılarıdır.

İZMİR - MERSİN otobüs biletleri, ortalama 116.43 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 7 firma, günde 14 sefer yapmaktadır.

İZMİR - MERSİN arası yaklaşık olarak 911 km olup ortalama yolculuk 10 saat 23 dakika sürmektedir.

İzmir - Mersin seyahatiniz için harita bilgileri, İzmir için 38.41885 kuzey enlemi, 27.12872 doğu boylamı ve Mersin için 36.8 kuzey enlemi, 34.63333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İzmir - Mersin seferi için kalkış noktaları ise İzmir için Aliağa, Bergama, Çandarlı, Çeşme, Dikili, Gümüldür, Menemen, Özdere, Seferihisar, Selçuk, Urla, Ürkmez, Salihleraltı ve Mersin için Anamur, Bozyazı, Erdemli, Silifke, Tarsus, Taşucu, Gülnar, Mut, Topaklı noktalarıdır.

İZMİR - MERSİN haritası

En uygun fiyatlarla İZMİR - MERSİN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İZMİR - MERSİN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İZMİR - MERSİN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.