6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

İzmir Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz İzmir Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Bugüne kadar ele geçirilen tarihi kalıntılardan anlaşıldığına göre en az 5 bin yıldır İzmir ve çevresinde insan yaşamaktaydı. M.Ö. XI. yüzyıllarda Efeslilerden bir grubun buraya yerleştikleri ve krallarında Petsos'un eşi (Smyrina)’nın adını verdikleri sanılır. Bugün bile batı dünyası İzmir’i Smyrna olarak tanımlar. Türkçede bu gibi kelimelerin başına (i) harfi getirerek okumak adet halinde olduğu için, Ismirna veya İsmim denmiş, zamanla bugünkü İzmir haline gelmiştir.

İzmir’e giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

KADİFEKALE (Pagüs)

İzmir’in kuşbakışı en güzel seyredildiği tepede Büyük İskender’in generallerinden Lysimacos tarafından yaptırılan kale ve duvarlar bulunur. Daha sonraki devirlerde onarım görmüştür.

AGORA

Namazgah semtinde bulunan Agora M.S. 2. yüzyıla ait Roma devri kalıntılarıdır. Agoranın kuzeyinde iki katlı 160 metre uzunluğunda büyük bir kilise bulunmaktadır. Agora’da Deniz Tanrısı Poseidon ve Toprak Tanrıçası Demeter’in heykelleri görülür.

İzmir otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz İzmir otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

SU KEMERLERİ (KIZILÇULLU KEMERLERİ)

İzmir’e içme suyu getirmek üzere, Melez çayı üzerinde şimdiki Şirinyer’de inşa edilmiş su kemerleri, Bizans ve Osmanlı devirlerine aittir.

ARTEMIS (DİANA) HAMAMLARI

Melez çayının membasında, bugünkü Halkapınar su tesisleri içinde kurulmuştur.

MYRlNA

İzmir’e 65 kilometre uzaklıkta Bergama yolu üzerindedir. Eski bir kent kalıntılarıdır.

KYME (NAMURT KÖY)

Kalıntılar İzmir’den Bergama’ya giden yol üzerinde, 59 kilometrede sola sapıldıkta deniz tarafında bir tepe üzerindedir.

SAAT KULESİ

İzmir’in merkezi olan Konak meydanım süsleyen Saat Kulesi Osmanlı eserlerindendir. 1901 yılında Sait Paşa tarafından yaptırılmıştır.

CAMİLER

İzmir’de 32 cami ve 37 mescit vardır. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hisar Camii 1575 yılında inşa edilmiştir. Ayrıca 1630’da inşa edilen Şadırvan Camii ve 1671 yılında inşa edilen Kemeraltı Camii ile son yıllarda yapılan Alsancak Camii ile Kadifekalede, Karşıyaka semtindeki Camlı camiler de görülmeye değer.

İzmir otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile İzmir otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/