6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İzmir Samsun Otobüs Bileti

İzmir Samsun otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli İzmir Samsun otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! İzmir otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Hacı Hatun Camisi; Saathane meydanı yakınındadır. 1694 yılında Hatice Hatun oğlu İbrahim tarafından yaptırılmıştır. Birçok onaranlardan sonra ilk şekli çok değişmiştir.

Kare planlı bir camidir. Taş ve tuğla karışımlı duvarları bir sıva ile kaplıdır. Tek şerefeli kalın minaresi kare şekilli bir taban üzerinde yükselir Camiyi sekizgen bir kasnağa oturan tuğladan yapılmış basık bir kubbe örtmektedir. Minberi ağaçtan, mihrabı ise alçıdan basit olarak yapılmıştır.

İlk Adım Anıtı; Samsun limanındadır. 1969 yılında, Samsun valiliğince yaptırılmıştır. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Bandırma vapurundan inip ilk ayak bastığı iskele 1959 yılında yapılan liman yapımı sırasında kaya parçalarıyla doldurulmuştur. Kıyıdan içerde kalan bu yerin belli olması için ayak bastığı yere bu anıt dikilmiştir. Anıtın üzerinde «1919 senesi Mayısının 19’uncu günü Samsun’a çıktım. Gazi M. Kemal» yazılıdır.

İZMİR - SAMSUN otobüs biletleri, ortalama 120 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 5 firma, günde 7 sefer yapmaktadır.

İZMİR - SAMSUN arası yaklaşık olarak 1,002 km olup ortalama yolculuk 11 saat 14 dakika sürmektedir.

İzmir - Samsun seyahatiniz için harita bilgileri, İzmir için 38.41885 kuzey enlemi, 27.12872 doğu boylamı ve Samsun için 41.29278 kuzey enlemi, 36.33128 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İzmir - Samsun seferi için kalkış noktaları ise İzmir için Aliağa, Bergama, Çandarlı, Çeşme, Dikili, Gümüldür, Menemen, Özdere, Seferihisar, Selçuk, Urla, Ürkmez, Salihleraltı ve Samsun için Bafra, Çarşamba, Havza, Tekkeköy, Terme, Alaçam, Ladik, Salıpazarı, Vezirköprü, Yakakent, Kavak, Ortaklar, Atakum, Engiz, Taflan noktalarıdır.

İZMİR - SAMSUN haritası

En uygun fiyatlarla İZMİR - SAMSUN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İZMİR - SAMSUN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İZMİR - SAMSUN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.