6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

İzmir Sivas Otobüs Bileti

İzmir Sivas otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli İzmir Sivas otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! İzmir otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Orta Anadolu’nun 1275 metre yükseklikte bir noktasında ve Kızdırmağa 4-5 Km. mesafede kurulmuş tarihi Sivas şehri dolaylarında Hitit (Eti), Frik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı devirlerine ait bir çok kalıntılara ve tarihi eserlerine rastlanır. Malazgirt savaşından (1071) sonra Sivas şehri Danişment Gazinin eline geçmişti. Danişmentliler devleti Sivas’ta yüz yıldan fazla hüküm sürmüş, bu arada Tokat, Amasya, Kayseri. Çorum ve Kastamonu çevresini de sınırları içine almıştı. Danişmentlilerin parçalanıp zayıflaması üzerine Kılıç Arslan II tarafından Selçuklu Devletine katılan  Sivas, Kösedağı bozgunundan sonra Moğolların ağır tahriplerine uğradı. (1274). Bununla beraber Moğol himayesi altında Selçuklu hakimiyeti M. XIII. yüzyıl sonlarına kadar devam edebildi.

Erdana oğulları devrinden (1335 - 1381) sonra ilim ve fazilet sahibi, cesur bir muharip ve aynı zamanda kuvvetli bir şair olan Kadı Burhanettin Ahmedin hükümdarlığı (1381 - 1398) Sivasın çok hareketli bir devresidir. Yıldırım Bayezıt tarafından Osmanlı Devleti sınırları içine alınan Sivasın bir iki yıl sonra Aksak Timur tarafından zapt ve yağma edildiğini görüyoruz (1400).

Osmanlı devrinde önemli bir vilayet merkezi olarak kalan Sivas şehri Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu sağlayan İstiklal savaşının başlangıcında önemli bir yere sahiptir.

İZMİR - SİVAS otobüs biletleri, ortalama 111.67 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 4 firma, günde 6 sefer yapmaktadır.

İZMİR - SİVAS arası yaklaşık olarak 1,035 km olup ortalama yolculuk 11 saat 51 dakika sürmektedir.

İzmir - Sivas seyahatiniz için harita bilgileri, İzmir için 38.41885 kuzey enlemi, 27.12872 doğu boylamı ve Sivas için 39.74766 kuzey enlemi, 37.01788 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

İzmir - Sivas seferi için kalkış noktaları ise İzmir için Aliağa, Bergama, Çandarlı, Çeşme, Dikili, Gümüldür, Menemen, Özdere, Seferihisar, Selçuk, Urla, Ürkmez, Salihleraltı ve Sivas için Akıncılar, İmranlı, Suşehri, Şarkışla, Zara, Divriği, Gemerek, Koyulhisar, Yıldızeli noktalarıdır.

İZMİR - SİVAS haritası

En uygun fiyatlarla İZMİR - SİVAS otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve İZMİR - SİVAS seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla İZMİR - SİVAS seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.