6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Kahramanmaraş Kayseri Otobüs Bileti

Kahramanmaraş Kayseri otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Kahramanmaraş Kayseri otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Hatuniye Medresesi, 1432'de Dulkadiroğulları'ndan Melik Nasürittin Mehmet Bey tarafından yaptırıldı. Yapı, iki eyvanlıdır. Dikdörtgen avlu revaklarla ve odalarla çevrilidir.

Saracettin Medresesi, Emir Saracettin Bedri tarafından 1328'de yaptırıldı. Huand Hatun Medresesi'ne benzediğinden halk arasında Küçük Huand Hatun Medresesi adıyla da anılır.

Çifte Medrese, Kayseri'deki ilk Selçuklu eseridir. Gıyasettin I Keyhüsrevin yaptırdığı Tıp Medresesi'yle kızkardeşi Gevher Nesibe Hatunun yaptırdığı Şifaiye'den oluşur. Bina birbirine bitişik açık avlulu iki yapıdan meydana gelir. Birinin diğerinden daha geniş olması dışında, her iki yapı da tipik medrese planına uygunluk gösterir. Şifaiye’nin, dört köşe avlusunun bir kenarı 12,5 m olup, üç yanı üç kemerli revaklarla çevrilidir. Ana eyvanın önüne rastlayan dördüncü revak, tek açıklıklıdır. Eyvanlar, geniş açıklıklı orta kemerlerin gerisinde yer alır. Ana eyvanın iki yanında odalar vardır. Bunlardan batıdaki küçük bir oda, doğudaki ise birinden ötekine geçilen iki dikdörtgen oda şeklinde düzenlenmiştir. Taçkapı, avlunun batısındaki revakın ekseni üzerinde bulunur, içeri girildiğinde revaklı bölüm, karşıya gelir. İki binadan meydana gelen iki kapılı Çifte Medrese'de sadece Şifaiye'nin taçkapısı üzerinde bulunan yazıt, günümüze ulaşabildi. Yazıtta, Şifaiye'nin, Kılıçarslan'ın kızı Gevher Nesibe Hatun un vasiyeti üzerine inşa edildiği yazılmaktadır.

KAHRAMANMARAŞ - KAYSERİ otobüs biletleri, ortalama 42.8 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 8 firma, günde 25 sefer yapmaktadır.

KAHRAMANMARAŞ - KAYSERİ arası yaklaşık olarak 273 km olup ortalama yolculuk 3 saat 43 dakika sürmektedir.

Kahramanmaraş - Kayseri seyahatiniz için harita bilgileri, Kahramanmaraş için 37.58333 kuzey enlemi, 36.93333 doğu boylamı ve Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Kahramanmaraş - Kayseri seferi için kalkış noktaları ise Kahramanmaraş için Afşin, Göksun, Göksun ve Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı noktalarıdır.

KAHRAMANMARAŞ - KAYSERİ haritası

En uygun fiyatlarla KAHRAMANMARAŞ - KAYSERİ otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve KAHRAMANMARAŞ - KAYSERİ seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla KAHRAMANMARAŞ - KAYSERİ seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.