6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

KAHRAMANMARAŞ'a giden otobüs seferleri

Kahramanmaraş otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Kahramanmaraş’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Akdeniz Bölgesi’nde, Adana, Malatya, Gaziantep ve Kayseri ile sınır komşusu olan, dondurması ile meşhur Kahramanmaraş, aynı zamanda Akdeniz iklim kuşağı ile Karasal iklim arasında bir geçiş yöresidir. Eski adı Maraş olan ilimiz, kurtuluş savaşı sırasında Fransızlara karşı güçlü müdafaasından dolayı Kahraman unvanını almıştır. İklimi ve doğası sayesinde birçok yaylası bulunmakta olan Kahramanmaraş’a seyahatinizde Tekir Yaylası, Başkonuş Yaylası gibi pek çok doğa güzelliğini görme fırsatını bulacaksınız.

Tarihçe

Hititler tarafından kurulan Kahramanmaraş’a, sırasıyla Asurlular, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Araplar, Selçuklular, Memluklular, Dulkadiroğulları ve Osmanlı İmparatorluğu hakim olmuştur. Kurtuluş Savaşı sırasında göstermiş oldukları Maraş Savunması’ndan dolayı Kahraman ünvanını almıştır. Ayrıca, Döngel Köyü civarında yapılan araştırmalar neticesinde, yöredeki insan yerleşiminin Üst Paleotik Çağ’da başladığı ortaya çıkmıştır. Kahramanmaraş’a seyahatiniz sırasında bu tarihsel birikimin sağladığı eserleri görüp inceleyebilirsiniz.

Clickbus üzerinden İstanbul Kahramanmaraş otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Kahramanmaraş otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş’ta Görmeniz Gereken Yerler

Kahramanmaraş’a seyahatiniz sırasında görmeniz gereken bir çok tarihi ve kültürel eser bulunmaktadır. Kahramanmaraş Kalesi, Dulkadiroğulları döneminde yaptırılan Ulu Camii, Yavuz Sultan Selim anısına yaptırılan Hatuniye Camisi, 1549’da Ala-Üd Devle Bey’in kızı İklime Hatun anısına yaptırılan İklime Hatun Mescidi mutlaka tatil planınızda yer alması gereken yerlerdir. Ayrıca, yüzlerce yıllık Taşhan Çarşısı’nı gezmeli, Katip Hanı, dini olarak önemli bir eser olan Ashab-I Keyf’I ziyaret etmelisiniz. Prehistorik devirlerden kalan en önemli eserlerden biri olan Döngel Mağarası’nı, Savruk Mağarası’nı da ziyaret etmeden dönmemelisiniz.

Kahramanmaraş’a Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Kahramanmaraş’a yolculuk ise artık çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seyahatiniz için bir tarih seçmek. Lüks Kahramanmaraş, Ak Turizm ve daha bir çok firma arasından istediğinizi seçebilir seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


KAHRAMANMARAŞ'a giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Ak Turizm
Aksu Turizm
Best Van Turizm
Cesur Bingöl Seyahat
Elazığ Murat Turizm
Elazığlılar Turizm
Esadaş
Has Bingol
Lüks Kahramanmaraş Turizm
Metro Turizm
Öz Diyarbakır
Özlem Cizre Nuh
Star Diyarbakır
Vangölü Turizm
KAHRAMANMARAŞ'a bağlı otogarlar
Afşin Otogarı
Göksun Otogarı
Kahramanmaraş Otogarı
Göksun Otogarı