6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Kahramanmaraş Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Kahramanmaraş Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Hititlerle başlayan tarihi günümüze kadar hep kahramanlıkla anılan Maraş’ın adını Hitit komutanlarından Maraş’tan aldığı söylenir. Hititlerden sonra Asurlular, Babilliler, Persler ve Makedonyalıların egemenlikleri altında yaşayan Maraş bölgesi,

1515’de Osmanlı topraklarına katıldı. Kurtuluş Savaşanda yarattığı destanlar sebebiyle de adının başına ‘'Kahraman" sıfatı eklendi.

Kahramanmaraş’a giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

KALE

Kentin tam ortasındadır. Hititlerden kaldığı ve (M.Ö. 9-8. yüzyılda) kurulduğuna dair deliller vardır. 18. yüzyıla kadar kapısı önünde duran Hitit Aslanlarından biri ele geçirilebilmiş İstanbul Arkeoloji Müzesine yollanmıştır. Maraş’ın her tarafını gören bu yerden kent rahatlıkla seyredilir. İçerisinde bir müze, yazlık gazino, çocuk parkı, yazlık bir sinema bulunmaktadır.

CEYHAN KÖPRÜSÜ Maraş’a 10 kilometre uzaklıkta ve Ceyhan Nehri üzerinde bir taş köprüdür. Sivri tonozlu tipik bir Osmanlı köprüsüdür.

ESHABÜL KEHF MAĞARASI Afşin ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta camii, ribat ve kervansaraydan kurulu bir külliyedir.

Kahramanmaraş otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Kahramanmaraş otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

ALİ KAYASI

Kayseri yolu üzerinde şehre 25 kilometre uzaklıktadır. 150 metre yükseklikteki yekpare bu siyah taş kütlesi çok görkemlidir.

KARAYOLU

Uluslararası (E-391) asfaltı üzerinde olan Kahramanmaraş: Adana’ya 193, Ankara'ya 609 Bingöl’e 467, Bursa’ya 990 Diyarbakır’a 381, Elazığ’a 320 İstanbul’a 1047, İzmir'e 1088 Mardin’e 414, Muş'a 578 kilometre uzaklıktadır

GENEL DURUM:

Denizden yüksekliği 700 metre olan Kahramanmaraş, yaz aylarında oldukça sıcaktır. Normal olarak 30 derece civarında görülen sıcaklık temmuz ve ağustos aylarında 40 hatta 42 dereceyi bulur. Kışları da oldukça sert geçer.

YAĞMUR:

Yazın hava kuraktır. Ara sıra sağanak halinde yağmur gelir geçer. Kış yağmurludur.

RÜZGAR:

En sıcak günlerde dahi akşam üzeri çıkan rüzgar boğucu sıcakları azaltır ve geceyi rahat geçirtir.

HAVA DURUMU:

Yılın 150-160 günü tam güneşli, 150-160 günü parçalı bulutlu fakat çoğunlukla iyi, 50-60 günü de kapalı ve yağışlı geçer.

Kahramanmaraş otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Kahramanmaraş otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/