6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Karabük Ankara Otobüs Bileti

Karabük Ankara otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Karabük Ankara otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Ankara Etnografya Müzesi: 1925'te yapımına başlanan müze, 1927'de bitirildi. Türk sanat eserleri ve etnografik malzemenin sergilendiği yapı 1930'da ziyarete açıldı. Müzenin girişinde, kubbeyle örtülü büyük bir salon bulunur. Burası Atatürk'ün naaşının geçici olarak konulduğu yerdir (1938-53). Şeref Holü olarak da adlandırılan bu bölümden sonra, teşhir salonlarına girilir.

Tekke Eşyaları Salonu'nda, Mevlevi, Bektaşi, Bayrami, Rifai tarikatının tekkelerinde kullanılan eşyalar bulunur. Besim Atalay Salonunda, Besim Atalay'ın müzeye bağışladığı eserler sergilenmektedir. Yazma Eserler Salonu'nda, sanatlı Kuranlar, yazma eserler, yazı takımları, evha ve minyatürler; Ahşap Eserler Salonu'ndaysa, Selçuklu, Beylikler ve Osmanlı dönemine ait ahşap işçiliğinin son derece özgün örnekleri o an minber ve mihraplar, sandukalar, kapı ve pencere kanatında sergilenir. Müzenin kütüphanesi ve arşivinde de çok değerli eserler bulunmaktadır.

KARABÜK - ANKARA otobüs biletleri, ortalama 31.44 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 5 firma, günde 16 sefer yapmaktadır.

KARABÜK - ANKARA arası yaklaşık olarak 223 km olup ortalama yolculuk 2 saat 26 dakika sürmektedir.

Karabük - Ankara seyahatiniz için harita bilgileri, Karabük için 41.2061 kuzey enlemi, 32.62035 doğu boylamı ve Ankara için 39.92077 kuzey enlemi, 32.85411 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Karabük - Ankara seferi için kalkış noktaları ise Karabük için Safranbolu, Yenice, Eflani, Eskipazar ve Ankara için Beypazarı, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Sincan noktalarıdır.

KARABÜK - ANKARA haritası

En uygun fiyatlarla KARABÜK - ANKARA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve KARABÜK - ANKARA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla KARABÜK - ANKARA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.