6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Karabük Bursa Otobüs Bileti

Karabük Bursa otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Karabük Bursa otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Mudanya Mütareke Müzesi, Bursa ili Mudanya ilçesi sahilindeki Mudanya Mütarekesi'nin yapıldığı Köşk'te, 1960 yılında açılmıştır.

Bilindiği gibi, İstiklal Savaşı sonunda, Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti ile İtilaf Devletleri arasında, Mudanya’da 3 Ekim 1922 gününden 11 Ekim 1922 gününe kadar süren bir mütareke yapılmıştır. Mudanya Mütarekesi olarak tarihe geçen bu silah bırakma antlaşmasında, Türkiye'yi Garp Cephesi Komutanı İsmet (İnönü) Paşa, İngiltere’yi General Harington, Fransa’yı General Charpy, İtalya’yı da General Mombelli temsil ettiler. Bir hafta süren görüşmelerden sonra, 11 Ekim 1922 Çarşamba günü saat 18.00 de Mütareke, törenle imzalandı.

Mudanya Mütarekesi'nin görüşüldüğü ve imzalandığı Köşk, üç katlıdır. Birinci katında Türkiye Baş delegesi ve İtilaf devletleri delegelerinin çalışma odaları, Mütareke’nin görüşüldüğü ve imza edildiği salon, gazeteciler ve dinleyiciler odası vardır. Odalar Mütareke günlerinde kullanılan eşyalarla döşelidir. Duvarlarda Mütareke ile ilgili fotoğraflar ve belgeler sergilenmiştir.

Köşk’ün ikinci katında İsmet İnönü ve General Asım Gündüz ile birlikte yaverlerin yatak odaları, çalışma salonları bulunmaktadır. Bu odalar da kullanılan eşyası ile döşenmiştir.

Türkiye Milli Mücadele tarihinde önemli bir yeri olan Mudanya Mütarekesi, bu Köşk'te anılarıyla yaşatılmaktadır.

Bursa ili Yenişehir ilçesinde Şemaki Evi adıyla bilinen XVIII. yüzyıl eski bir Türk evi kamulaştırılarak korunmuştur. İki katlı evin tavan ve ahşap bölümleri, kalemişi nakışlarla süslüdür. Şemaki Evi, sivil mimari yönünden örnek bir Türk evi olarak değer taşımaktadır.

KARABÜK - BURSA otobüs biletleri, ortalama 75 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 1 firma, günde 1 sefer yapmaktadır.

KARABÜK - BURSA arası yaklaşık olarak 413 km olup ortalama yolculuk 4 saat 46 dakika sürmektedir.

Karabük - Bursa seyahatiniz için harita bilgileri, Karabük için 41.2061 kuzey enlemi, 32.62035 doğu boylamı ve Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Karabük - Bursa seferi için kalkış noktaları ise Karabük için Safranbolu, Yenice, Eflani, Eskipazar ve Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, noktalarıdır.

KARABÜK - BURSA haritası

En uygun fiyatlarla KARABÜK - BURSA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve KARABÜK - BURSA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla KARABÜK - BURSA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.