6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

KARABUK'a giden otobüs seferleri

Diğer KARABUK seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Karabük otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Karabük’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Safranbolu Evleri’yle adından sıkça söz ettiren güzel şehir Karabük, Karadeniz Bölgesi’nde bulunmaktadır. Hem tarihi, hem doğal güzellikleri hem de bir sanayi şehri olması sebebiyle birçok turiste ev sahipliği yapan Karabük’te unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Kara çalılıkların bulunduğu bölgeye Türkler tarafından Kara ve Bük sözcükleriyle hitap edilmesi sonucu Karabük ismi ortaya çıkmıştır. Şehir birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Hititlerle başlayan tarihçesi, Frigler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılara kadar devam eden Karabük’te halen bu uygarlıkların eserlerinin görünmesi mümkündür. Malazgirt Savaşı sonrası çevreye yerleşen Kıpçaklılar yörenin ilk Türk ev sahipleri olmuştur. Sonrasında Fatih Sultan Mehmet bu toprakları Osmanlı topraklarına katmıştır. Karabük ilk demir çelik fabrikalarının kurulduğu şehrimizdir. 1937 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün isteği sonucu yöreye demir çelik fabrikası açılması çalışmaları başlamıştır. Şehrin en büyük gelir kaynağı halen bu fabrikalardır. Karabük 1995 yılında il statüsü kazanarak 78. İlimiz olmuştur.

Ucuz Karabük otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Karabük otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Karabük’te Görmeniz Gereken Yerler

Karabük’te görmeniz gereken pek çok yer vardır. Bunların başında meşhur Safranbolu Evleri gelir. Değişik mimarisiyle sizi büyüleyecek bu evler Safranbolu bölgesinde yer alır. Bu bölgede İncekaya Kanyonu da bulunmaktadır. Kanyonun içindeki III. Selim zamanından kalma tarihi yapılar her yıl pek çok turistin ziyaret sebebidir.

Karabük seyahatinizde Yenice Ormanları’na mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Yürüyüş yolu da bulunan ormanlarda doğanın keyfini çıkarırken aynı zamanda bisiklete de binebilirsiniz.

Yörük Köyü, Karabük’ün en tarihi mekanlarındandır, öyle ki köydeki en eski ev 450 yıl önce yapılmıştır. Karabük seyahatinizde her adımda farklı bir tarihi miras sizleri bekliyor.

Karabük’e Nasıl Gidilir?

Batı Karadeniz’in turistik sanayi kenti Karabük, mutlaka görülmesi gereken illerimizdendir. Üstelik Karabük’e otobüs bileti almak artık çok kolay! ClickBus.com.tr’de Karabük seferlerini sorgulayabilir, onlarca firma arasından dilediğinizi seçip seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


KARABUK'a giden otobüs firmaları
Metro Turizm
KARABUK'a bağlı otogarlar
Karabük Otogarı
Safranbolu Otogarı
Yenice Otogarı
Eflani Otogarı
Eskipazar Otogarı