6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Kaş otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Kaş’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Antalya’nın en batısında yer alan Kaş son zamanların en çok tercih edilen tatil beldelerinden birisidir. Hem doğası hem de denizi ile yazın nüfusu oldukça artan ilçe sualtı turizmi bakımından da ülkemizin en önemli noktalarından biridir. Tarihi evleri ve sakin yapısı ile kalabalık tatil beldelerine iyi bir alternatif olan Kaş, Yunanistan’ın Meis Adası’na da en yakın konumda olan ilçedir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Kaş Orta Lykia'da eski bir kent olan Antiphellos’un üstüne kurulmuştur. Buna kanıt olarak da bölgede bulunan bir yazıt gösterilmektedir. Milattan önce 4.yüzyılda Antiphellos çok küçük bir yerleşim yeri olup Phellos'un limanı idi. Ancak Hellenistik dönemde Phellos gerilemiş, Antipellos ise daha gelişmiştir. Roma döneminde de devam eden bu durum ile şehir bölge ormanlarından elde edilen sedir ağacı ticareti ve süngercilik sayesinde gelişmiş ve Phellos'un limanı durumundan çıkmıştır. Ayrıca Kaş’ın etrafında Istlada, Apollonia, İsinda, Kyaenai gibi antik kentler de bulunmaktadır. Şehirde akropöl olarak nitelenen yükseltide büyük sur kalıntıları gözükmektedir. Ancak bu sur kalıntılarının kuzey ve batı yönlerinden günümüze bir şey kalmamıştır.

İlçede irili ufaklı daha birçok tarihi kalıntı vardır. Örneğin Tüse Köyü'nün yakınında Tysse adında küçük bir yerleşme yeri bulunmuştur. Aynı zamanda ismi belirlenemeyen birçok harabe yeri vardır.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Kaş otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Kaş otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Kaş’da Görmeniz Gereken Yerler

Son yıllarda özellikle genç tatilcilerin popüler noktalarından Kaş’da gezilecek ve görülecek çok yer var. Denize girmek için Kaş’ın ünlü plajlarından istediğinizi seçebilirsiniz. Bunlar arasında Büyük Çakıl Plajı, Küçük Çakıl Plajı, Kaputaş Plajı ve Patara Plajı dünyaca ünlüdür. Eğer daha sakin bir yer arıyorsanız Kaş’a 20km mesafede bulunan Kalkan’ın plajına gidebilir, kumun ve muhteşem denizin tadını çıkarabilirsiniz. Diğer bir seçenek olan Patara da kilometrelerce uzunluğundaki plajı ile sizleri beklemektedir. Ayrıca sadece kayıkla gidilebilen Limanağzı plajı’nı da görmenizi tavsiye ederiz. Kaş’a gitmişken tarihi yerleri görmeden dönmek olmaz. İlk olarak harika deniz manzarası ile Kaş Antik Tiyatrosu’nu görün. Burası Antiphellos Antik Kenti'nin en önemli yapısıdır. Antiphellos Antik Kenti birçok tarihi eseri ve mezarı gün yüzüne çıkarmıştır. Ardından gezmeniz gereken yer ise bölgedeki en büyük antik kent olan Xanthos Antik Kenti’dir. Buranın tarihi milattan önce 7.yüzyıla kadar uzanır. 

Kaş’da bulunan ve çok fazla bilinmeyen bir diğer antik kent ise Kyaneai Antik Kenti’dir. Tarihinin milattan önce 4.yüzyıla kadar gittiği belirtilmektedir. Kaş’a 30, Demre’ye ise 20 km mesafede bulunur. Bu antik kentteki sur duvarları, kütüphane, hamam, sarnıçlar, nekropolis ve tiyatro görülmeye değerdir.

Kaş’a Nasıl Gidilir?

Kaş’a gitmek ClickBus ile artık çok kolay! Çünkü ClickBus ile otobüs bileti almak çok kolay.

Kaş’a gitmeden önce uğramanız gereken tek bir adres var, o da ClickBus.com.tr. Otobüs firmalarını tek bir platforma bağladığımız sistemimiz ile siz de kolayca biletinizi satın alabilirsiniz. İstediğiniz koltuğu seçebilir, 6 aya kadar olan taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Kaş online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Kaş biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti