6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Kastamonu Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Kastamonu Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Bu bölgenin ilk insanları Sümerlerin bir kolu olan (Gas)’lardı. M.Ö. uzun yıllar burada kalmışlar, sonra da Etilerin boyunduruğuna girmişlerdi. Adının (Gas Tumanna) Gasların Kenti anlamına geldiği sonradan Kastamonu haline geldiği kabul edilir.

Kastamonu’ya giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

KALE

Bizans çağında 1185-95 yılları arasında Kommenler tarafından yapılmıştır. 112 metre yükseklikte bir tepe üzerindedir.

YILANLI DARÜŞŞİFA

Küpçeğiz mahallesindedir. Çobanoğullarınca 1272 yılında yapılmıştır Bugün yalnız kapısı ve yüksek duvarları görülebilir.

ATABEY CAMİİ

Atabey mahallesindedir. Çobanoğulları çağında 1273 yılında yapılmış, 1871 yılında onarılmıştır. Kentin en eski camiinin çatısı ahşaptır.

İBNİNECCAR CAMI!

Eligüzel Camii’de denir. 1353 yılında yapılmıştır. Kapı işlemesi çok ilginç ve değerlidir.

İSMAİL BEY CAMİİ

1451 yılında Candaroğlu hükümdarlarından İsmail Bey tarafından yaptırılmıştır.

Yukarıdaki bilet arama motoru ile Kastamonu otobüs firmaları karşılaştırılabilir ve bilet fiyatları listelenebilir. Böylece Kastamonu’ya giden en ucuz otobüs firmaları listesi karşınıza çıkar.

MÜZE

Atatürk’ün Şapka Devrimi konuşmasını yaptığı binadır. Batı Karadeniz bölgesinin tarihi eserlerini bir araya toplamıştır.

İNEBOLU

Kastamonu’nun sahil ilçelerinden, yeşili en bol olanlardan biridir. Denizi geniş kumsallarla kaplı olan İnebolu’da turistler her bakımdan rahat eder.

ABANA

Karadeniz bölgesinin doğal plajlarının bol bulunduğu, manzaralarının güzelliğine doyulamayacak bölgesidir.

KARAYOLU

Çankırı’dan sonrası pek virajlı ve bozukça olan yol Kastamonu’nun en büyük ulaşım vasıtasıdır Kastamonu; Adana'ya 705, Afyon’a 500, Ankara’ya 245, Bursa’ya 513, Çankırı’ya 110, Eskişehir’e 476

İstanbul’a 491, İzmir’e 821, Kayseri’ye 462, Samsun’a 321 kilometre uzaklıktadır.

GENEL DURUM:

Denizden yüksekliği 775 metre olan Kastamonu tam bir kara iklimi gösterir. Yazları çok sıcak kışlar çok soğuk. Yazın en sıcak ayı temmuzdur ve sıcaklık 38 dereceye kadar yükselir. Geri kalan yaz aylarında 25-30 derece arasında oynar.

YAĞMUR:

Yaz mevsiminde bile sağanak halinde yağmurlar görülür.

RÜZGAR:

Hakim rüzgar güneybatıdan esen (Lodos) tur. Şiddetli rüzgarlar Batı ve Güneybatıdan eser.

HAVA DURUMU:

Yılın 60-70 günü tam güneşli 110 120 günü parçalı bulutlu, 110-120 günü kapalı ve yağışlı geçer.

Kastamonu otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Kastamonu otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/