6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Kayseri Antalya Otobüs Bileti

Kayseri Antalya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Kayseri Antalya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Kalkan, Kaş ilçe alanının batısında, Kaş-Fethiye karayolu üzerinde ve Fırnaz Körfezi'nde yer alan, bucak merkezi yerleşme. Görülmeye değer bir koyun kıyısına konumlanmış olan Kalkan, yakın zamana değin balıkçılık, sabunculuk ve zeytinyağcılığı yapan bir yerleşmeydi. Bugün ise otelleri, pansiyonları, lokantaları ve hediyelik eşya dükkânlarıyla böigenin önde gelen turizm merkezlerinden biri durumundadır.

Lykia bölgesinde yer alan Kalkan, Büyük İskender'in Anadolu Seferi sırasında Makedonya Krallığı'nın kontrolüne girdi. Sonra sırasıyla Roma, Müslüman ve Anadolu Selçukluları egemenliklerini yaşadı. Selçuklu Devleti'nin yıkılmasıyla Tekeoğulları Beyliğine bağlandı. Beyazıt I (Yıldırım) zamanında OsmanlI topraklarına katıldı.

Kentin sahilini, sokaklarını ve üzerinde kurulduğu tepeleri Lykia lahitleri süsler. Yerleşmede, kültür değerlerinin, güneşin, denizin ve ormanın olağanüstü güzelliklerini bir arada görmek mümkündür.

Eski adı Kalamaki olan Kalkan, denize dik inen bir yamacın üzerinde kuruludur. Mimari yapısı ve kent dokusu fazla bozulmaya uğramadan günümüze ulaştı.

Kentten denize dik bir yamaçla inilir. Lodosa açık olan kıyısında bir balıkçı barınağı vardır. Denize yakın bir noktadan yüzeye çıkan ve denize karışan iyi nitelikte içme suyu kaynakları bulunmaktadır. Körfeze gelen tekneler bu kaynaklardan su ihtiyacını karşılarlar.

KAYSERİ - ANTALYA otobüs biletleri, ortalama 88.57 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 10 firma, günde 14 sefer yapmaktadır.

KAYSERİ - ANTALYA arası yaklaşık olarak 607 km olup ortalama yolculuk 7 saat 38 dakika sürmektedir.

Kayseri - Antalya seyahatiniz için harita bilgileri, Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı ve Antalya için 36.88414 kuzey enlemi, 30.70563 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Kayseri - Antalya seferi için kalkış noktaları ise Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Antalya için Alanya, Belek, Fethiye, Finike, Gazipaşa, Kalkan, Kaş, Kemer, Kumluca, Manavgat, Serik, Akseki, Çolaklı, Mahmutlar, Side, cevizli, Gümüşyaka, Sidekavşağı noktalarıdır.

KAYSERİ - ANTALYA haritası

En uygun fiyatlarla KAYSERİ - ANTALYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve KAYSERİ - ANTALYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla KAYSERİ - ANTALYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.