6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Kayseri Konya Otobüs Bileti

Kayseri Konya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli Kayseri Konya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Endüstri: Konya’da yeni inşa olunan 150.000 Ton/yıl kapasiteli Çimento Fabrikasından başka un fabrikaları ve işletmeye 6.9.1954 tarihinde açılmış olan günde 1.800 ton pancar işlemek kapasiteli Şeker Fabrikası, Sümerbank'ın Ereğli Dokuma Fabrikası, lâstik, lâstik ayakkabı, kereste fabrikaları bulunmaktadır. Ayrıca ziraat âletleri imalâthaneleri büyük tamirhaneler ve her türülü küçük sanatlar faliyetleri mahalli ihtiyaçlara rahatça cevap verebilecek durumda yayılmıştır.

Sağlık Durumu: Konya'da Özel İdareye ait tam teşkilâtlı 200 yataklı bir hastahane ile (100) yataklı Verem Hastahanesi başta olmak üzere (23) hastahane ve dispanser, (32) eczane vardır. Hükümet ve Belediye Tabipliklerile Vilâyet Sağlık Müdürlüğü dahil (119) doktor, (34) eczacı, (17) dişçi, (30) hemşire, (52) ebe ile (136) Sağlık Memuru Konya’lıların sağlık ihtiyaçlarına cevap vermeye çakmaktadırlar.

Eğitim; Konya’nın eğitim hayatında çok müsbet bir gelişme görülmektedir. Tarih bakımından Konya’nın bir ilim merkezi olduğu gözönüne alınırsa Konya’lının okuma yazmaya zaten hevesli ve buna âşik insan olduğunu kabul etmek lâzımgelir. Hâlen Kenya'da okuma çağındaki çocuk miktarı 140 bin kadardır. Buna ilkokuldan mezun olanlar da dahildir.

Ayrıca marangozluk, demircilik, biçki - dikiş gibi sant’at kursları vilâyetin eğitim faaliyetlerine iştirâk etmektedir. Çok zengin kütüphanelerin de bulunduğu Konya'da basın hayatı hayli hareketlidir. Halk Evi çalışmaları bilhassa Eğitim Müdürlüğü’nün yakın ilgisiyle gelişmektedir. Burada her spor kolu ileri durumda ve hızla çoğalma halindedir.

KAYSERİ - KONYA otobüs biletleri, ortalama 55 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 17 firma, günde 36 sefer yapmaktadır.

KAYSERİ - KONYA arası yaklaşık olarak 305 km olup ortalama yolculuk 3 saat 42 dakika sürmektedir.

Kayseri - Konya seyahatiniz için harita bilgileri, Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı ve Konya için 37.86667 kuzey enlemi, 32.48333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Kayseri - Konya seferi için kalkış noktaları ise Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Konya için Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Ereğli, Ilgın, Kadınhanı, Bozkır, Doğanhisar, Hüyük, Kulu, Seydişehir, Soğukkuyu, kulumakas, Konyakarapınar noktalarıdır.

KAYSERİ - KONYA haritası

En uygun fiyatlarla KAYSERİ - KONYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve KAYSERİ - KONYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla KAYSERİ - KONYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.