6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Kayseri Mersin Otobüs Bileti

Kayseri Mersin otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Kayseri Mersin otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Aya Thekla Kilisesi, Silifke’nin 7 km. batısında, asıl yola 2 km. lik bir yol ile bağlıdır. Dünyanın ilk azizesi ve Hz. İsa'nın havarilerinden Saul Paulos’un değerli öğrencilerinden Aya Thekla’nın Hristiyanlığın yasak olduğu günlerde Konya’dan buraya gelerek sığınmış olduğu mağaranın üzerine yapılmış olan bu kilise V. yüzyılda yapılmış bir Bizans eseridir.37x55 m. boyutundaki bu kilisenin sadece mihrabının bir kısmı ayakta durmaktadır. Bu kilisenin 150 m. kuzeyinde. Bizans imparatoru Zenon’un bir zafer için yaptırmış olduğu Kubbeli Kilise ile Aya Thekla’nın kuzeydoğusunda ve Kubbeli Kilisenin batısında iki su sarnıcı daha bulunmaktadır.

Ura, Silifke’nin 32 km. kuzeyinde ve Uzuncaburç’un 4 km. doğusundaki tepededir. Romalılardan kalma eski bir yerleşme yeridir. II. yüzyılda burada birçok eser yapılmıştır. Bizans dönemini yaşamıştır.

Kalıntılar arasında Roma dönemine ait tiyatro, sağlam kalmış olan Antik çağın iki katlı evi, yazıtına göre II. yüzyıl eseri olan ve Roma İmparatoru Septimius Severus tarafından tamamlanan su kemerleri ile bu kemerlerin sonunda II. yüzyılda yine Septimius Severus tarafından yaptırılmış büyük bir çeşme (Nymphaion), güney yamacında kaya mezarları ve önünde lâhitler, Bizanslılara ait kiliseler bulunmaktadır.

KAYSERİ - MERSİN otobüs biletleri, ortalama 50.63 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 8 firma, günde 16 sefer yapmaktadır.

KAYSERİ - MERSİN arası yaklaşık olarak 319 km olup ortalama yolculuk 3 saat 34 dakika sürmektedir.

Kayseri - Mersin seyahatiniz için harita bilgileri, Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı ve Mersin için 36.8 kuzey enlemi, 34.63333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Kayseri - Mersin seferi için kalkış noktaları ise Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Mersin için Anamur, Bozyazı, Erdemli, Silifke, Tarsus, Taşucu, Gülnar, Mut, Topaklı noktalarıdır.

KAYSERİ - MERSİN haritası

En uygun fiyatlarla KAYSERİ - MERSİN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve KAYSERİ - MERSİN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla KAYSERİ - MERSİN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.