6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

KAYSERİ'ye giden otobüs seferleri

Diğer KAYSERİ seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Kayseri otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Kayseri’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Ülkemizde turistik açıdan çok büyük bir önem taşıyan Kapadokya Bölgesi’nde bulunan, 1 milyonu aşkın nüfusu olan, İç Anadolu’nun Ankara ve Konya’dan sonra üçüncü büyük kenti ve sanayi merkezi olan Kayseri, günümüzde gezilecek çok fazla yere sahip nadide bir ilimiz olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarihi yerleri dışında Erciyes Kayak Merkezi gibi kışın da turizmi ayakta tutacak yapılara sahip Kayseri’ye yılın hangi mevsimi giderseniz gidin gezecek yer bulacak, İç Anadolu kültür ve gelenekleriyle ilgili daha fazla bilgileneceksiniz. Ülkemizin ortasında ulaşım bakımından çok elverişli bir konumda yer alan Kayseri’ye otobüs bileti almak için soldaki kutucuğu doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna basmanız yeterlidir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Şehrin içindeki en eski yerleşim yeri olan, bundan yaklaşık 5000 sene öncesinden Hellenistik Çağa kadar önemini koruyan Kaniş Höyüğü’nde eski Tunç Devri, Asur Ticaret Kolonileri ve Hitit Dönemi’ne ait bir çok belge bulunmuştur. Hititler’den sonra sırasıyla Frig ve Kimmerler tarafından yönetilen yöre, Kimmerler’in Asus ve Lidyalılar tarafından Anadolu’dan atılmasıyla, Lidya ve Med’ler tarafından yönetilmiş ve devrin önemli ticaret merkezlerinden biri haline gelmiştir.

M.Ö. 322 yıllarında, Kappadokia Kralı Ariarathes I’in bağımsızlığını ilan etmesiyle M.S. 17 tarihine kadar sürecek Kappadokia Krallığı kurulmuş ve şehrin ismi Eusebia olarak yenilenmiştir. M.Ö 8 yılında bir değişiklikle Roma İmparatoru Ceaser’a ithafen Ceasarea olarak adlandırılan Kayseri, o günden beri Kayseri ismiyle anılmaktadır.

Ucuz Kayseri otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Kayseri otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

1071 Malazgirt Meydan Savaşı’yla Anadolu’nun kapısı Sekçuklu Sultanı Alparslan sayesinde Türkler’e açılmıştı ve bundan 14 sene sonra 1085 yılından itibaren ise Kayseri, Türk ve müslüman bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehirde bu vakitten sonra süratle yapılan cami, han, medrese, hamam ve çeşmelerle islam kimliği kazandırılmaya çalışılmıştır. Tarihi değerleri çok yüksek olan bu yapıları Kayseri otobüs bileti alarak siz de ziyaret edebilir, tarihimizi yerinde öğrenebilirsiniz.

1243 senesinde Moğollar’ın Selçuklular’ı yenmesiyle Anadolu’da Moğol hakimiyeti başlamış,150 sene boyunca Kayseri’nin tüm maddi kaynaklarını yağmalamışlardır. 1474 senesinde ise Karaman eyaletine bağlı bir sancak merkezi durumunda Osmanlı topraklarına katılan Kayseri, 1867 senesinde bağımsız sancak merkezi olarak karşımıza çakmaktadır. 1924 senesinde çıkarılan anayasayla Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ili haline gelen güzide ilimiz Kayseri, bugün ekonomik, kültürel, sanayi ve ticaret alanlarında yakaladığı ivmeyle Türkiye Cumhuriyeti’nin en hızlı gelişen illerinden biridir. Her bölgeden pek çok yolcu bu tarihi ili gezmek için otobüslerle Kayseri'ye seyahat etmektedir.

Kayseri’de Görmeniz Gereken Yerler

Yıl boyunca onbinlerce turiste ev sahipliği yapan Kayseri, tarihi yerleri, vadi ve yayla gibi doğal güzellikleriyle kesinlikle gezilmesi gereken illerimizdendir. Farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış Kayseri’nin tarihi dokusundan etkilenecek, yörenin kültürünü öğrendikçe şehirden ayrılmak istemeyeceksiniz. Şeker Gölü gibi huzurlu bir gün geçirebileceğiniz yerlere de sahip olan Kayseri’de kışın da turizm durmamakta, Erciyes Kayak Merkezi ile bu güzide ilimiz turistlerin ilgisini çekmeye devam etmektedir. M.Ö. 2800 senesinden beri bir çok uygarlığın bulunduğu, doğal güzellikleri içinde huzur bulabileceğiniz, konum olarak ülkemizin ortasında olması sebebiyle kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz güzide ilimiz Kayseri’ye giderek bu güzellikleri yerinde görebilirsiniz. Hemen Kayseri otobüs bileti alarak yazımızı okuduktan sonra planınızı yapıp şehri gezmeye başlayabilirsiniz.

Sitemizden Ankara Kayseri otobüs bileti araması yaptığınız zaman Ankara’dan Kayseri’ye giden bütün otobüs firmaları sıralı olarak listelenecektir.

Tarihi yapılarıyla görenleri büyüleyen Kayseri’de özellikle çok eski kaleleri ziyaret edebilirsiniz. Çok fazla kalenin bulunduğu ilimizde M.Ö. 238-244 yıllarında yapılan Kayseri kalesi tarih boyunca bir çok medeniyet için önemini korumuş ve Bizanslılar’dan Osmanlılar’a neredeyse şehre yerleşen tüm devletler tarafından onarılmıştır. İç surları günümüze kadar gelmeyi başaran kaleyi gördüğünüzde heybetinden etkilenecek, Kayseri geziniz için daha fazla heyecanlanmaya başlayacaksınız. Kayseri’nin ikinci önemli kalesi Pınarbaşı ilçesinde bulunan Melikgazi kalesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Zamanında, Zamantı Kalesi olarak da adlandırılan bu kale, Zamantı ve Elbistan yollarının kontrolünü sağlamak amacıyla inşa edilmiştir. Selçuklu ve Osmanlı zamanlarında aktif olarak kullanılan kale manzarasıyla görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Akkışla Kalesi ve Develi Kalesi gibi çok önemli başka kalelere de sahip olan tarihi ilimiz Kayseri’ye gitmek için hemen Kayseri otobüs bileti alabilir ve bu manzarasıyla ünlü kaleleri gezmeye başlayabilirsiniz.

Kayseri’nin tarihi parçalarının bulunduğu müzeler, gezi listenizde mutlaka en üst sıralarda yer alması gereken yerlerdir. Melikgazi ve Merkez ilçelerinde ziyaret edebileceğiniz müze gezinize Melikgazi’de bulunan Kayseri Atatürk Evi’nden başlayabilir,19.yüzyılda inşa edilmiş ve günümüzde dönemin sayılı mimari eserlerinden sayılan bu yapı hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz. 19 Aralık 1919’da Atatürk’ün ziyaretiyle ismi Reşit Ağa Konağı’ndan Atatürk Evi’ne dönen yapının el işçiliğinden etkilenecek, evden ayrılmak istemeyeceksiniz. Yine Melikgazi’de bulunan Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesi şehrin turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. 1417-1419 yıllarında inşa ettirilen bu yapının haremlilk-selamlık olarak iki bölümü bulunmaktadır. Osmanlı Dönemi’ne ait çini, cam eserler, ahşap ve madeni eserleri görebileceğiniz yapıyı ziyaret ederek tarihimiz hakkında daha çok bilgi sahibi olabilir, geziniz sırasında yapının mimarisinden etkilenebilirsiniz. Melikgazi’de gezebileceğiniz bir diğer müze ise 1969 senesinde yaptırılan Tunç Çağı’ndan Bizans Dönemi’ne bir çok tarihi yapıyı görebileceğiniz Kayseri Arkeoloji Müzesi’dir. Buradan sonra Kayseri Merkez ilçesine giderek koca Sinan’ın eserlerinin maketlerinin sergilendiği yer olan Kent ve Mimar Sinan Müzesi’ni,1206 yılında şifahane olarak inşa edilen, daha çok eski hekim aletleri gibi tarihe tanıklık eden bir çok aletin sergilendiği Gevher Nesibe Tıp Müzesi’ni ve Türkiye’nin ilk esnaf ve sanatkarlar müzesi olan Ahi Evran Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Hemen Kayseri otobüs bileti alarak bu yapıları gezmeye başlayabilir hem Kayseri tarihi hem de Türkiye tarihi ile ilgili çok fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kümbetleri, camileri ve medreseleriyle de ünlü olan ilimiz Kayseri’ye gittiğinizde bu yapıları gezmeden şehirden ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz. Kayseri’nin şehir merkezinde yer alan, Selçuklu döneminin en eski kümbetlerinden Hasbet Kadı Kümbeti, Kayseri Erkilet yolunda yer alan ve yine Selçuklu döneminde inşaatı yapılan Beşparmak Kümbeti, Melikgazi ilçesinde ziyaret edebileceğiniz şehrin simgelerinden biri haline gelmiş Alaca Kümbet ve ne zaman yapıldığı hakkında kesin bir bilgi bulunmayan Sıralı Kümbet sizi mimari özellikleriyle çok etkileyecek ve gezinizi daha anlamlı kılacaktır. Türk tarihine ışık tutan bu kümbetleri gezdikten sonra gezinize camilerden devam edebilirsiniz. Kayseri Talas’ta bulunan 1886 senesinden beri bulunduğu yerde ziyaretçilerini ağırlayan Yaman Dede Cami, yakın bir tarihte yapılan ve Kayseri’nin en büyük camilerinden biri olan Bürüngüz Cami ve büyük bir külliye topluluğunun parçası olan, Melikgazi ilçesinde bulunan, Danişmentliler tarafından inşa ettirilen Gülük Cami Kayseri gezinizde Türk tarihi ve cami mimarisi hakkında daha fazla bilgi toplamanızı sağlayacak, sizi her gördüğünüz özelliğiyle şaşırtacak yapılardır. Bunun dışında Mimar Sinan Parkı içinde yer alan, şu anda kitapçı olarak hizmet veren Avgunlu Medresesi gibi medreslerini de ziyaret edebileceğiniz ilimiz Kayseri’ye gitmek için hemen ClickBus.com.tr’den Kayseri otobüs bileti alabilirsiniz.

Bilet arama motoruna İzmir Kayseri otobüs bileti bilgilerini girip tarihi seçerseniz o tarihteki bütün İzmir Kayseri otobüs seferleri, bilet fiyatları ile birlikte görünecektir.

Tarihi yapıları dışında doğal güzellikleriyle de ünlü şehrimizde Tomarza ilçesine gizlenmiş güzelliklerden biri olan Berçin Yaylası’na giderek şehrin içinde gizlenmiş bu yaylayı keşfedebilir, bu doğal güzelliğin içinde yürüyüş yaparken aynı zamanda farklı hayatlarla tanışabilirsiniz. Berçin Yaylası dışında Kayseri Sivası yol ayrımında bulunan Barsama Vadisi’nde doğayla başbaşa bir gün geçirebilir fotoğraflar çekerek Kayseri gezinizi ölümsüzleştirebilirsiniz. Bunun dışında da gezilecek çok fazla doğal güzelliğe sahip nadide ilimiz Kayseri’ye gitmek için ClickBus.com.tr’den Kayseri otobüs bileti alabilirsiniz.

Huzurlu dakikalar geçirebileceğiniz Şeker Gölü, Kapuzbaşı Şelalesi ve Ağırnas Yeraltı Şehri’ni gezebilir, tatilinizde doğal güzellikleriyle ünlü bu yerleri de görerek Kayseri gezinizi tamamlayabilirsiniz. Eğer Kayseri ziyaretinizi kışın gerçekleştiriyorsanız, çok büyük bir turistik merkez olan Ercyes Kayak Merkezi’ne giderek kış aylarında kayak biliyorsanız yapabilir, bilmiyorsanız öğrenerek kış tatilinizi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Tüm bu yapıları ve doğal güzellikleri gezmek için yapmanız gereken tek şey Kayseri otobüs bileti almaktır.

Kayseri Otobüs Firmaları

İpek Turizm, Kahta Petrol ve Lider Siirt Turizm gibi ClickBus.com.tr’de bulabileceğiniz onlarca otobüs firmasından birini tercih ederek Kayseri otobüs bileti alabilir ve bu mükemmel ilimizi ziyaret edebilirsiniz. Yukarıdaki kutucukta gerekli bilgileri doldurarak Kayseri otobüs bileti bulabilir, hemen size en uygun bileti alarak bu tarihi dokusu ve doğal yapısıyla gezilecek çok fazla yere sahip şehrimizi gezmeye başlayabilirsiniz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


KAYSERİ'ye giden otobüs firmaları
Ak Turizm
Aksaray Birlik Turizm
Aksu Turizm
Best Van Turizm
Cesur Bingöl Seyahat
Elazığ Murat Turizm
Esadaş
Has Bingol
Hedef Turizm
Huzur Turizm
Iğdırlı Turizm
İnci Turizm
Kahta Petrol
Kanberoğlu Turizm
Kent Turizm
Lider Adana
Lüks Kahramanmaraş Turizm
Mermerler Seyahat
Metro Turizm
Nevşehirliler Seyahat
Öz Diyarbakır
Öz Sivas Seyahat
Özlem Diyarbakır
Şanal Turizm
Star Batman
Star Diyarbakır
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
Yeni Adana Turizm
Yeni Aksaray
KAYSERİ'ye bağlı otogarlar
Kayseri Otogarı
Develi Otogarı
Himmetdede Otogarı
İncesu Otogarı
Yahyalı Otogarı
Yeşilhisar Otogarı
Pınarbaşı Otogarı
KAYSERİ'ye bağlı diğer otobüs seferleri