6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Kayseri Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Kayseri Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Bölgenin tarih çağı Hititlerle başlar. Sonra sırayla Babil, Asur ve Pers egemenlikleri gelir. Kayseri’nin kuruluşu 2300 yıl önce Kapadokyalılara kadar dayanır. İlk adı (Eusobia) idi. Romalılar burayı ele geçirince adını İmparator Kenti (Caesarea)'ya çevirdiler. Bu kelime değişe değişe (Kayseri) oldu. Pastırması, halı ve kilimleri ünlüdür.

Kayseri’ye giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

KALELER

SURLAR VE KALE

İç ve dış kale olarak iki bölümden oluşur. Dış Kale çok haraptır. İç Kale dört köşedir 195 burcu vardır. Kuzey tarafındakiler Bizans İmparatoru Justinianus devrinden kalmadır. Diğer bölümleri Alaattin Keykubat yaptırmıştır.

DEVELİ KALESİ

Kayseri’ye 87 kilometre uzaklıkta Develi ilçesinin Yukarı Develi mahallesindedir.

ÖKSÜT KALESİ

Develi ilçesinin Öksüt köyündedir. Kale kalıntılarından başka kayalara ovulmuş konutlar ve bir kabartma vardır.

ZENGİBAR KALESİ

Kayseri’ye 70 kilometre uzaklıkta Yeşilhisar ilçesindedir. Pek az kalıntı görülebilir.

Yukarıdaki bilet arama motoru ile Kayseri otobüs firmaları karşılaştırılabilir ve bilet fiyatları listelenebilir. Böylece Kayseri’ye giden en ucuz otobüs firmaları listesi karşınıza çıkar.

ZIRHA KALESİ

Kayseri’ye 65 kilometre uzaklıkta Çukur ve Amarat köyleri arasında sarp bir kaya üzerindedir. Etilerin bir barınağı olduğu sanılır.

KERVANSARAYLAR

SULTANHANI KERVANSARAYI

Kayseri’nin doğusunda, 44 kilometre uzaklıktadır. Selçuklu yapısı büyük bir kervansaraydır. Alaattin Keykubat tarafından yaptırılmıştır.

KARATAY HAN KERVANSARAYI

Bünyan ilçesi Karadayı köyündedir. 1255 yılında Gıyaseddin Keyhüsrev’in vezirlerinden Celalettin Karatay tarafından yaptırılmıştır.

KARAMUSTAFA PAŞA KERVANSARAYI

Kayseri’ye 32 kilometre uzaklıktadır. M.S. 17. yüzyılda Merzifonlu Kara Mustafa Paşa tarafından yaptırılmıştır.

GENEL DURUM:

Denizden yüksekliği 1040 metre olan Kayseri iki dağın eteğinde kurulmanın etkisiyle yazın kuru sıcak, kışın da çok soğuk olur. Yazın bunaltıcı sıcaklar temmuz ve ağustostadır. Sıcaklık 40 dereceyi aşar, haziran ile eylül aylarında ise sıcaklık 30 dereceden aşağı inmez.

YAĞMUR:

Yazları çok kuraktır. Bütün mevsimde birkaç defa sağanak halinde yağmur gelir geçer.

RÜZGAR:

Bölgenin hakim rüzgarı olan Kuzeybatı (Karayel) ara sıra hafif olarak eser.

HAVA DURUMU:

Yılın 100-110 günü tam güneşli, 180-190 günü az bulutlu ve 60-70 günü de kapalı ve yağışlı geçer.

Kayseri otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Kayseri otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/