6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Kayseri Sakarya Otobüs Bileti

Kayseri Sakarya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Kayseri Sakarya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Sakarya ili'miz, adını Sakarya Nehri'nden alır, iç batı Anadolu yaylalarından doğan Sakarya, Pamukova güneyinde il sınırlarına girer, çeşitli ırmaklarla beslenerek Karasu yakınlarında Karadeniz'e dökülür. Yüz yıl öncesine kadar Sakarya, Uzunköprü yakınlarında iki kola ayrılarak küçük bir ada meydana getiriyordu. Üzerinde de bir köy kurulmuştu. Adaköyü derlerdi. Derken bu köy, çevre esnafının toplandığı bir pazar yeri oldu, işte "Adapazarı" böyle doğdu. 1954 yılında, Sakarya ili kuruldu ve merkez olarak da Adapazarı seçildi.

Aslında, bölgenin tarihi çok eskilere gider. Bir zamanların Bitinya Krallığının, daha sonra Romalılar ve Bizanslılar'ın elinde bulunan Sakarya, Selçuklu ordularının, zaman zaman nal seslerini dinlemiş. Osmaniı Devleti'nin ilk kuruluş yıllarındaysa ilk fetih destanları bu bölgede yazılmıştı. 

KAYSERİ - SAKARYA otobüs biletleri, ortalama 105.67 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 19 firma, günde 30 sefer yapmaktadır.

KAYSERİ - SAKARYA arası yaklaşık olarak 630 km olup ortalama yolculuk 6 saat 41 dakika sürmektedir.

Kayseri - Sakarya seyahatiniz için harita bilgileri, Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı ve Sakarya için 40.78333 kuzey enlemi, 30.4 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Kayseri - Sakarya seferi için kalkış noktaları ise Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Sakarya için Hendek, Karasu, Akyazı, Kumbaşı, Kuruçeşme noktalarıdır.

KAYSERİ - SAKARYA haritası

En uygun fiyatlarla KAYSERİ - SAKARYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve KAYSERİ - SAKARYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla KAYSERİ - SAKARYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.