6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Kayseri Sivas Otobüs Bileti

Kayseri Sivas otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Kayseri Sivas otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

İzzettin Keykavus Türbesi, Kale Mahallesinde, Selçuk Sokakta, Şifâiye Medresesinin güneyindedir. Selçuklu Sultanı I. İzzettin Keykâvus (1184-1220) tarafından ölümünden üç yıl önce 1217 yılında yaptırılmıştır. Vasiyeti üzerine türbesine gömülmüştür.

Büyük taşlarla yapılmıştır. Üstü tuğla, dan örülmüş köşeli ve yüksek konik bir kubbe ile örtülüdür. Ön yüzünde bulunan çini nakış ve oymalı yazıtlar birer sanat eseridir. Türbe içersinde 13 adet sanduka bulunmaktadır. İçerisi siyah ve mavi çinilerle süslenmiştir.

Kadı Burhanettin Türbesi, şehrin güneybatısında, Kale Mahallesinde, Selçuk Sokak yakınındadır. Kendi adına bir devlet kuran Eretnaoğlu Veziri Kadı Burhanettin (1344-1398)’e ait türbe yıkılınca yerine Sivas Valisi S. Sami Kepenek tarafından modern türbe yaptırılmıştır.

Kesme taştan yapılmıştır. Türbeye 9 basamaklı bir merdivenle çıkılır. Mermer sandukası 4 sütuna dayanan bir kubbe ile örtülü ve etrafı açık olan türbesi içerisindedir.

KAYSERİ - SİVAS otobüs biletleri, ortalama 33.26 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 7 firma, günde 23 sefer yapmaktadır.

KAYSERİ - SİVAS arası yaklaşık olarak 197 km olup ortalama yolculuk 2 saat 23 dakika sürmektedir.

Kayseri - Sivas seyahatiniz için harita bilgileri, Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı ve Sivas için 39.74766 kuzey enlemi, 37.01788 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Kayseri - Sivas seferi için kalkış noktaları ise Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Sivas için Akıncılar, İmranlı, Suşehri, Şarkışla, Zara, Divriği, Gemerek, Koyulhisar, Yıldızeli noktalarıdır.

KAYSERİ - SİVAS haritası

En uygun fiyatlarla KAYSERİ - SİVAS otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve KAYSERİ - SİVAS seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla KAYSERİ - SİVAS seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.