6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Kemer'e giden otobüs seferleri

Diğer Kemer seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Kemer otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Kemer’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Antalya’ya bağlı bir ilçe olan Kemer son yıllarda önemli turizm bölgelerinden biri olmuştur. Uzun yıllar küçük bir köy olarak kalan ilçe özellikle yabancı turistlerin bölgeyi keşfetmesiyle popüler noktalardan biri olmuştur. Kemer hem denizi, hem de doğal güzellikleri ile yazın gidilmesi gereken noktalardan biridir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Kemer 20.yüzyılın başlarında Eski Köy olarak adlandırılmaktaydı. Köy halkı gölgeyi vuran sellerden dolayı dağların eteklerine 23km. Uzunluğunda taş duvarlar örmüştür. Bu yüzden ismi daha sonra Kemer olarak değiştirilmiştir. Kemer’in bilinen en eski tarihi milattan önce 7.yüzyıla kadar gitmektedir. Bu tarih I. Oleios tarafından kurulan Phaselis antik kenti’nin de kuruluş tarihidir. Önemli bir liman ve ticaret merkezi olarak bilinen kentin kalıntıları günümüze kadar gelmiştir. Bölgede bir zamanlar Romalılar da yaşamıştır. Bunun kanıtı olarak da ilçede bulunan Gedelma kalesi gösterilir. Milattan sonra 3.yüzyılda da önemli denizcilik ve ticaret merkezi olan ilçede İdropolis kalıntıları bulunmuştur.

Kemer 12.yüzyıl civarında Türklerin hakimiyeti altına girmiştir. İlçe’ye 1960’lara kadar sadece deniz yolu ile ulaşılabilmekteydi. 1980’lerden sonra turizmi geliştirmek için atılan adımlar ile yol ve altyapıya kavuşan bölge hızla gelişmiştir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Kemer otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Kemer otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Kemer’de Görmeniz Gereken Yerler

Kemer doğal güzellikleri ve eğlence hayatı ile her türlü tatil için ziyaret edebileceğiniz bir yerdir. Kemer’de denize girmek için özel bir plaj aramanıza gerek yoktur. Beldibi bölgesinden Tekirova’ya kadar neredeyse her kıyı doğal birer plajdır. Kemer merkezde ise Belediye’nin plajından ve liman tarafında bulunan Ayışığı Plajı’ndan yararlanabilirsiniz. Kemer’in sualtı güzellikleri de görmeye değerdir. Özellikle dünyaca ünlü Paris 2 adlı Fransız gemisi, günümüzde dünyanın en iyi 100 batığı arasında gösterilmektedir. Bunun ardından bölgedeki tarihi kalıntıları gezebilirsiniz. Öncelikle Idyros Antik Kenti’nde Bizans dönemine ait kalıntıları bulabilirsiniz.  Ardından SİT alanı olarak koruma altına alınan  Beydağları Milli Parkı’nda doğanın sunduğu muhteşem güzellikleri görebilirsiniz. Yine doğal bir güzellik olan Göynük Kanyon’u da doğa severler için gezilebilecek rotalardan biridir. Beldibi bölgesinde bulunan Beldibi Mağarası ve Sırtlanini Mağarası da her yıl pek çok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Bölgedeki tek Selçuklu yapısı olan Selçuklu Av Köşkü’de gezebileceğiniz tarihi yapılardan biridir.

Kemer’e kadar gitmişken doğal bir mağara olan Molla Deliği Mağarası’nı da görmenizi öneririz. Tahtalı Dağı’nın yakınında bulunan bu mağaraya giderken yaklaşık 4 saatlik bir yürüyüş yapmanız gerekmektedir. Böylece Kemer’in doğasını da yakından tanımış olacaksınız.

Kemer’e Nasıl Gidilir?

Kemer’a gitmek ClickBus ile artık çok kolay! Çünkü ClickBus ile tüm otobüs biletleri herzaman cebinizde.

Kemer yolcuğunuzu öncesi ClickBus.com.tr adresine girerek ilçeye giden otobüs firmalarını görebilir, fiyatlarını ve kalkış saatlerini karşılaştırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken size uygun firmayı bulduktan sonra seyahat etmek istediğiniz koltuğu seçmeniz. İyi yolculuklar.

Kemer online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Kemer biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Kemer'e giden otobüs firmaları
Güney Akdeniz Seyahat
Metro Turizm
Seç Turizm