6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

KİLİS'e giden otobüs seferleri

Diğer KİLİS seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Kilis otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Kilis’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Kilis, Gaziantep’in güneyinde, Suriye’nin ise kuzeyinde kalan en genç illerimizden biridir. Kendine has gelenekleri, leziz yemekleri ve tarihiyle Kilis, gezmekten hiç sıkılmayacağınız ve keyifli bir tatil yaşayabileceğiniz bir ilimizdir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Pek çok kavme ev sahipliği yapan Kilis, Türklerin Anadolu’ya yerleşmesinden sonra, Anadolu Selçuklu egemenliğine girmiştir. Anadolu Selçuklularının dağılması sonucu bölgede küçük ölçekli Türk beylikleri kurulmuştur. Bu beyliklerden biri olan Osmanlılar, Osmanlı Devleti’ni kurunca, Kilis’i iskan etmişler ve bu bölge Arapların ve Kürtlerin isyanlarına karşılık vermek için bir üs görevi görmüştür. Cumhuriyet döneminde Kilis,1995 yılı itibariyle il statüsüne kavuşmuştur.

Kilis’te Görmeniz Gereken Yerler

Ucuz Kilis otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Kilis otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Kilis seyahatinizde pek çok tarihi eserle karşılaşmanız mümkün. Hititlerden Osmanlılara birçok kavmin iskan sağladığı bu ilde gezerken tarihte bir yolculuğa çıkacaksınız. Ravanda Kalesi, Oylum Höyük ve Kilis Müzesi her yıl binlerce tarih severi karşılamaktadır.

Kilis seyahatinizde Müslümanların ibadethanelerini gezebilir, camilerdeki mimariyi gözlemleyebilirsiniz. Kilis’deki başlıca camiler ise; Ulu Cami, Akcurun Cami, Hacı Derviş Camii ve Mehmet Paşa Camisidir. Özellikle Ulu Cami’nin kendine has mimari özellikleri bulunmaktadır.

Kilis seyahatinizi tarihi Eski Hamam’ı gezmeden ve Kilis’in lezzetli yemeklerini tatmadan sonlandırmamanızı tavsiye ederiz.

Kilis’e Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun güzel şehri Kilis’e otobüs bileti almak artık çok daha kolay! ClickBus.com.tr’de Kilis seferlerini sorgulayabilir, Kilis otobüs biletinizi hiçbir ek ücret ödemeden güvenle satın alabilirsiniz.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


KİLİS'e giden otobüs firmaları
Çayırağası Turizm
Güney Lüks Adana Seyahat
Jet Turizm
Metro Turizm
KİLİS'e bağlı otogarlar
Kilis Otogarı