6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Kırcali'ye giden otobüs seferleri

Diğer Kırcali seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Kırcali otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Kırcali’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Doğu Rodop Dağları’nın eteklerinde bulunan Kırcali Bulgaristan’ın güneydoğusunda bulunur ve Kırcali ili ve ilçesinin merkezi konumundadır. Şehir, Arda nehrinin kıyısına kurulmuştur ve güneyinde Kırcali Barajı vardır. Kültür ve tarih turizmi için de güzel bir yer olan Kırcali Sofya’ya 259, Haskova’ya ise 50 kilometre uzaklıktadır. Şehrin ismi I.Murat döneminde ordu komutanlığı yapmış olan Kırca Ali’den gelmektedir. Kentte Türkler ve Bulgarlar iç içe yaşamaktadır ama özellikle politika ve yönetim konularında Türkler oldukça aktiftir.

Tarihçe

Kırcali Bulgaristan’ın çoğu şehri gibi önemli bir tarih geçmişine sahiptir. Geçmişi 3000 yıl öncesine kadar giden şehirde  Roma, Bizans ve Osmanlılardan kalma eserlere rastlamak mümkündür. Traklardan kalma eşsiz arkeolojik kalıntılara da ev sahipliği yapan kentte Perperikon Antik Kenti görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Tarih kitaplarına göre de bölge ilk yaşayanların Traklar olduğu söylenir. Farklı devirlerin ve kültürlerin izlerini korumuş olan Kırcali'nin geçmişi yeni taş devrine, daha sonra ise tunç ve demir devrine aittir. 93 harbi olarak adlandırılan Osmanlı Rus savaşları sırasında Kırcali halkı büyük bir kahramanlık göstermiş ve Rus askerlerine geçit vermemişlerdir.

Kırcali’ye ait ilk yazılı kaynak 1607 yılında bir Osmanlının defterinde gözükmektedir. Daha sonra ise Fransızların kitaplarında rastlıyoruz bu isme. Şehre geçmişte Türk soylarından olan Hunların, Peçeneklerin ve Kumanların geldiği de belirtilmektedir. Ayrıca kentte bulunan tarihi türbe ve camiler, Müslüman Türklerin de yüzlerce yıl önce var olduğunu gösteriyor. Modern Kırcali’nin Karamanoğulları beyliğinin yıkılmasından sonra buradan kaçanlar tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Şehir 1912-1913 Balkan savaşları zamanında Bulgarlarca işgal edilmiştir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Kırcali otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Kırcali otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Kırcali’de Görmeniz Gereken Yerler

Kırcali’de ilk görülmesi gereken yer Perperikon Antik Kenti’dir. Senede sadece burayı görmek için 250 bin kişinin geldiği söyleniyor. Şehrin 15 km kuzeydoğusunda 470 metre yükseklikteki kayalık tepelerde kurulu bu antik kent Trakyalılara ait.  Perperikon’un geçmişi 6000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Antik kentin önemi altı tarihi devri temsil etmesinden dolayıdır. 2000 yılında başlanan kazılarla kent daha da genişletilmiştir. Burada Vaftizhaneli kilise, Trak tapınağı ve Ritüel odası görülmesi gereken mekanlardan bazılarıdır.

Kırcali’de diğer görülmesi gereken yerlerden biri de bir Orta Çağ köprüsü olan Şeytan Köprüsüdür. Şeytan Köprüsü bir kemer köprüdür ve Arda Nehri üzerinde yer almaktadır.  Köprü Osmanlı İmparatorluğu zamanında yapılmıştır ve I.Selim döneminde inşa edilmiştir. Kırcali'ye gitmişken 7 km uzaklıktaki Glavatartsi köyünü görmenizi de tavsiye ederiz. Bu köy çam ağaçları arasında bulunan doğayla iç içe olabileceğiniz turistik bir köydür. Güney Bulgaristan’ın en büyük müzelerinden biri olan Bölgesel Tarih Müzesini de gezmeden kentten ayrılmayın. Burada Perperikon ve Tatul harabelerinde bulunan yaklaşık 40.000 eser sergilenmektedir.

Kırcali’ye Nasıl Gidilir?

ClickBus yurtdışı seferleri başladı. Artık Kırcali’ye seyahat etmek ClickBus ile çok kolay!

ClickBus.com.tr’ye girerek yolculuk yapmak istediğiniz tarihi seçebilir ve size uygun olan biletlerden birini satın alabilirsiniz. Sitemizde şuan için sadece Metro Turizm İstanbul Kırcali seferleri sunmaktadır ve 48TL’den başlayan fiyatlarla günde birden fazla sefer düzenlemektedir. Siz de aralarından istediğinizi seçebilir, seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kırcali online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Kırcali biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Kırcali'ye giden otobüs firmaları
Metro Turizm