6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

KIRKLARELI'ya giden otobüs seferleri

Diğer KIRKLARELI seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Kırklareli otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Kırklareli’ne giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Kırklareli Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında bulunmaktadır. Bulgaristan’la sınır komşumuz olan bu Kırklareli’ne seyahatinizde tarihte bir yolculuk yaparken yeşilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

GENEL DURUM:

Denizden yüksekliği 200 metre olan Kırklareli, Trakya’nın bütün özelliklerini taşır. Yazın bunaltıcı sıcak, kışın ise dondurucu soğuktur. Yaz aylarının sıcaklığı 28 dereceden aşağı inmez.

YAĞMUR:

Bazen aralıklı ve hafif sağanak görülür.

RÜZGAR:

Bölgede kışın kuzey, yazın güney yönlü rüzgarlar eser.

HAVA DURUMU:

Yılın 80-90 günü tam güneşli 180-190 günü parçalı bulutlu, 90-100 günü kapalı ve yağışlı geçer.

Tarihçe

Kırklareli’nde yaşadığı bilinilen ilk kavim Traklardır. Bölge sonraları Perslerin ve Makedonların egemenliği altına girmiştir. Roma İmparatorluğu’nun ikiye ayrılmasından sonra Doğu Roma’ya ev sahipliği yapan Kırklareli, bu dönemde Bulgar ve Peçeneklerin istilasına uğramıştır. 1368 yılında bölge Osmanlı egemenliğine alınmış, 1922 yılında ise Türkiye topraklarına katılmıştır.

Kırklareli’nde Görmeniz Gereken Yerler

Ev sahipliği yaptığı her devletin eserlerini bünyesinde bulunduran Kırklareli’ne seyahatinizde tarihte bir gezintiye çıkacaksınız. Kanlıgeçit Höyüğü ve Aşağı Pına Höyüğü bu ilde bulunan tarihi kalıntılardan sadece bir kaçı.

Pınarhisar Kalesi ve Vize Kalesi mutlaka görmeniz gereken tarihi miraslardan. Üstelik kentte bulunan Küçük Ayasofya Kilisesi ve Aya Nikola Manastırı’nı ziyaret ederek Hıristiyanlığın ibadet yerlerini ziyaret edebilir ve o devrin mimarisini gözlemleyebilirsiniz.

Bölgede turistlerin uğrak yeri olan Dupnisa Mağarası’nı da mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Kırklareli’ne Nasıl Gidilir?

Tarihi kent Kırklareli’ne otobüs bileti almak artık çok daha kolay!

Clickbus.com.tr’de seferleri sorgulayabilir, Kırklareli otobüs biletinizi en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


KIRKLARELI'ya giden otobüs firmaları
Metro Turizm
KIRKLARELI'ya bağlı otogarlar
Babaeski Otogarı
Kırklareli Otogarı
Lüleburgaz Otogarı
Vize Otogarı