6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

KIRŞEHİR'e giden otobüs seferleri

Kırşehir otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Kırşehir’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Kapadokya Bölgesi’nde sayılan Kırşehir, Hititlerin ev sahipliğini yapmış, İç Anadolu Bölgesi’de bulunan br ilimizdir. Kırşehir tarihle ve kültürle yoğrulmuş bir kent olan Karaman’da attığınız her adımda tarih soluyacaksınız.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Bilinen ilk tarihi Hititlerle başlayan Kırşehir, tarih boyunca birçok farklı isimle anılmıştır. Uçsuz bucaksız kırların ortasındaki bu şehre Türkler ‘Kır Şehri’ adını vermiş bu isim zamanla Kırşehir’e dönüşmüştür. Kırşehir 1957 yılında il statüsüne kavuşmuştur.

Kırşehir’de Görmeniz Gereken Yerler

Hititlere ait en fazla kalıntının bulanabileceği yer olan Hashöyük’ü Kırşehir seyahatinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Ahi teşkilatının kurucusu sayılan Ahi Evran adına yaptırılan Ahi Evran Camii ve Türbesi, hem şehrin merkezinde olması hem de tarihi mimamrisyle görmeniz gereken yerlerden biridir.

Kırşehir seyahatinzde Seyfe Gölü Kuş Cenneti’nde tabiatın keyfini çıkarabilir, Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’nde tarihi eserleri inceleyebilirsiniz.

TOKLUMAN PLAJLARI: Kent merkezine 42 kilometre uzaklıktaki Tokluman köyünün çevresi doğal kumsallarla kaplıdır. Balık avlanır.
 

HİRFANU BARAJI: Kırşehir’in en tutulan piknik yeridir. Barajın göl kısmında balık avlanır. Kente uzaklığı 60 kilometredir. Gölün etrafında gazino ve lokantalar bulunur. Her an vasıta vardır.

Kırşehir’e Nasıl Gidilir?

Ancak kara yolundan gidip gelinir. Her yerden otobüs bulunur. Yolu düzgündür. Kırşehir: Adana’ya 377, Ankara’ya 192 Antalya’ya 682, Bursa’ya 563 Erzurum’a 766, Eskişehir'e 413 İstanbul’a 620, İzmir'e 758 Kayseri’ye 134, Nevşehir’e 96 kilometre uzaklıktadır.

Kırşehir otobüs biletiniz almak için hemen ClickBus.com.tr’ye gelin ve seferleri inceleyin. Kırşehir Şanal ve daha pek çok firma arasından seçimizi yapın, en uygun fiyatlarla otobüs biletinizi satın alın, karlı çıkın! www.neredennereye.com/ucak-bileti


KIRŞEHİR'e giden otobüs firmaları
Ak Turizm
Aksu Turizm
Elazığ Murat Turizm
Elazığlılar Turizm
Gülen Turizm
Kahta Petrol
Kent Turizm
Mermerler Seyahat
Metro Turizm
Nevşehirliler Seyahat
Özlem Diyarbakır
Şanal Turizm
Vangölü Turizm
KIRŞEHİR'e bağlı otogarlar
Akpınar Otogarı
Kırşehir Otogarı
Mucur Otogarı
Kaman Otogarı
KIRŞEHİR'e bağlı diğer otobüs seferleri