6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Konya Antalya Otobüs Bileti

Konya Antalya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Konya Antalya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Kaş (Antiphellus), Yunan, Roma, Bizans eserleri görülebilir. Hellenistik devirden kalma bir tiyatrosu görülebilir.

Kervansaraylar ve hanlar, Selçuk imparatorları, hükümet merkezi olan Konya’yı Akdeniz kıyılarına bağlıyan yollar üzerinde birçok hanlar yapmışlardır. Bunların yapıları kesme taştan ve gayet sağlamdır. Tonoz yahut taşla örülmüş yüksek kemerli tavanları, zarif Selçuk motifleriyle süslü kapıları, üzerinde nefis Selçuk sülüsü ile yazılmış kitabeler vardır. Bunların en ünlüleri: Susuz Hanı, Burma Hanı, Tol Hanı, Pazarcık Hanı, Kargı Hanı, Alara Hanı, Şarapsa Hanı, Kırkgöz Hanlarıdır.

Sillyon (Yanköy Hisarı), şehir Hellenistik, Pers, Roma, Bizans ve Selçuk devirlerini yaşamış ve Büyük İskender tarafından da zaptedilmiştir. Bilhassa Hellenistik devre ait surlar, kuleler, Bastiyonlar, kapıları bugün de bütün canlılığıyla ayakta durmaktadır.

Selge (Zerk), Pisidia’nın en mühim dağ şehirlerinden biridir. Mütemadiyen komşu şehirlerle harbeden Selge’nin stadyum, tapınak, tiyatro, su yolu ve mezarları bugün kısmen ayaktadır.

KONYA - ANTALYA otobüs biletleri, ortalama 61.97 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 16 firma, günde 34 sefer yapmaktadır.

KONYA - ANTALYA arası yaklaşık olarak 303 km olup ortalama yolculuk 4 saat 2 dakika sürmektedir.

Konya - Antalya seyahatiniz için harita bilgileri, Konya için 37.86667 kuzey enlemi, 32.48333 doğu boylamı ve Antalya için 36.88414 kuzey enlemi, 30.70563 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Konya - Antalya seferi için kalkış noktaları ise Konya için Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Ereğli, Ilgın, Kadınhanı, Bozkır, Doğanhisar, Hüyük, Kulu, Seydişehir, Soğukkuyu, kulumakas, Konyakarapınar ve Antalya için Alanya, Belek, Fethiye, Finike, Gazipaşa, Kalkan, Kaş, Kemer, Kumluca, Manavgat, Serik, Akseki, Çolaklı, Mahmutlar, Side, cevizli, Gümüşyaka, Sidekavşağı noktalarıdır.

KONYA - ANTALYA haritası

En uygun fiyatlarla KONYA - ANTALYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve KONYA - ANTALYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla KONYA - ANTALYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.