6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Konya  Gaziantep Otobüs Bileti

Konya Gaziantep otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Konya Gaziantep otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

GEDİKLİ (KARA) HÖYÜK Sakçagöz’ün 10 km. kuzeybatısındaki Gedikli Höyük köyü yakınında bulunan 24 m. yüksekliğinde ve 190x240 m. boyutundaki bir höyüktür. 1958 ve 1964-1967 yıllarında arkeolojik kazılar yapılmıştır. Kuzeydoğu yamacında M.Ö. 4000-1200 yılları arasında Kalkolitik, eski Tunç ve Demir Çağlarına ait; güneydoğu eteğinde ise Mezopotamya’dakilere benzeyen ve içerisinde 4 türlü gömülme geleneği görülen büyük bir mezarlık ve tepede Hellenistik, Roma ve Bizanslılara ait seramik ve sikkeler bulunmuştur.

Sakçagözü, İslâhiye’nin kuzeydoğusunda Sakçagöz (Keferdiz) bucağının 3 km. kuzeyindeki höyüktür. Hitit (Arami)Terden kalma (M.Ö. IX. yüzyıl) eski bir yerleşme yeridir. 1907-1911 yılları arasında İngiliz Prof. J. Garstang, 1949 yılında yine İngilizler tarafından burada arkeolojik kazılar yapılmıştır.

Kalıntılar arasında saray, kale duvarları ile kalenin güneybatısındaki sakallı insan şekilleriyle süslü büyük kapısı, bazı binalar ve kabartmalar görülecek yerleridir. Burada yapılan arkeolojik kazılar sonunda bulunan tarihi eserler Ankara ve İstanbul Arkeoloji Müzelerine kaldırılmıştır.

KONYA - GAZİANTEP otobüs biletleri, ortalama 85.59 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 18 firma, günde 37 sefer yapmaktadır.

KONYA - GAZİANTEP arası yaklaşık olarak 562 km olup ortalama yolculuk 5 saat 53 dakika sürmektedir.

Konya - Gaziantep seyahatiniz için harita bilgileri, Konya için 37.86667 kuzey enlemi, 32.48333 doğu boylamı ve Gaziantep için 37.06622 kuzey enlemi, 37.38332 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Konya - Gaziantep seferi için kalkış noktaları ise Konya için Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Ereğli, Ilgın, Kadınhanı, Bozkır, Doğanhisar, Hüyük, Kulu, Seydişehir, Soğukkuyu, kulumakas, Konyakarapınar ve Gaziantep için İslahiye, Nizip noktalarıdır.

KONYA - GAZİANTEP haritası

En uygun fiyatlarla KONYA - GAZİANTEP otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve KONYA - GAZİANTEP seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla KONYA - GAZİANTEP seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.