6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

KONYA'ya giden otobüs seferleri

Diğer KONYA seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Konya otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Konya’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

En eski uygarlıkların anavatanı Konya, hem tarihi eserleri hem de kültürel mirasıyla size unutulmaz anlar yaşatacak bir şehir. Tarihle yoğrulmuş bu kentin içerisinde bulunan Çatalhöyük UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Türkiye’deki en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Konya’da tarih öncesi dönemden kalıntılar bulunmuştur. Hititlerden Romalılara, Selçuklulardan Bizanslılara pek çok kavme ev sahipliği yapmıştır. Bizans döneminde Konya, Hıristiyanlığın önemli noktalarından biri kabul edilmiştir. 1277 yılında Karamanoğulları Anadolu Selçuklu Devleti’ne son vermiş, Konya’yı da topraklarına katmıştır. Sonrasında Osmanlılarla Karamanoğulları arasındaki mücadeleye maruz kalan Konya tam 16 kez bu iki devlet arasından el değiştirmiş olup,1442 senesinde II.Murad Karamanoğullarına son verince tamamen Osmanlı topraklarına katılmıştır. Konya Hz. Mevlana ve Nasrettin Hoca’nın ev sahipliğini de yapmıştır.

Konya’da Görmeniz Gereken Yerler

Konya’da tarihi eserlerin çokluğu sizleri şaşırtacak. Gezinize önce meşhur Konya camilerinden başlamanızı tavsiye ederiz. Sultan Selim Camii, Kadı Mürsel Camii, Şemsi Tebrisi Camii ve Kapu Camii gezebileceğiniz başlıca camilerdendir.

Clickbus üzerinden İstanbul Konya otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Konya otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Mevlana Türbesi ve Nasrettin Hoca türbesi de yine şehrin çok fazla ziyaretçi alan noktalarındandır.

Bir dönem Hıristiyanlığın önemli bir noktası sayılan Konya’da, Sille Aya Elena Kilisesi ve Ak Manastır’ı ziyaret edebilirsiniz.

Denize kıyısı olmamasına rağmen içerisinde göller bulunduran Konya’da ziyaret edebileceğiniz doğal miraslar ise; Meke Gölü, Obruk Gölü, Tuz Gölü ve Akşehir Gölü’dür.  Konya seyahatinizde Körükini, Balatini ve İnbaşı Mağaraları’nı da ziyaret edebilirsiniz.

Konya’ya Nasıl Gidilir?

Tarihi ve kültürel güzellikleriyle İç Anadolu’nun nadide şehri Konya’ya ulaşmak artık çok daha kolay. Hemen ClickBus.com.tr’ye gelin ve seferleri sorgulayın. Ulusoy Turizm ve daha birçok firma arasından seçiminizi yapın, otobüs biletinizi güvenle satın alın.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


KONYA'ya giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Adıyaman Ünal Turizm
Aksaray Birlik Turizm
Aksu Turizm
Anamur Zafer Turizm
Best Van Turizm
Çayırağası Turizm
Elazığ Murat Turizm
Elazığlılar Turizm
Esadaş
Gülen Turizm
Güney Lüks Adana Seyahat
Has Diyarbakır
Huzur Turizm
Iğdırlı Turizm
Isparta Petrol
Jet Turizm
Kent Turizm
Lüks Karadeniz
Metro Turizm
Niğde Aydoğanlar
Öz Diyarbakır
Öz Sivas Seyahat
Özlem Diyarbakır
Şanal Turizm
Şanlıurfa Astor
Seç Turizm
Star Batman
Star Diyarbakır
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
Yeni Adana Turizm
Yeni Aksaray
Yeni Diyarbakır Seyahat
KONYA'ya bağlı otogarlar
Akşehir Otogarı
Beyşehir Otogarı
Cihanbeyli Otogarı
Ereğli Otogarı
Ilgın Otogarı
Kadınhanı Otogarı
Konya Otogarı
Bozkır Otogarı
Doğanhisar Otogarı
Hüyük Otogarı
Kulu Otogarı
Seydişehir Otogarı
Soğukkuyu Otogarı
kulumakas Otogarı
Konyakarapınar Otogarı