6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Konya Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Konya Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Dünyanın en eski kentlerinden biridir. Sırayla Hititler, Frigyalılar, Persler ve Romalıların uygarlık izlerini taşır, Romalılar r devrinde (Iconium) olan adı İmparator Claudius’un adını alarak (Claudicanium)’a çevrilmiştir. Bu isim Arap - İslam Coğrafya kitaplarında (Kuniyye) olarak geçer. Kent Türklerin eline geçtiği zaman Konya’ya dönüşmüştür.

Konya’ya giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

SELÇUKLU SARAYI Alaattin Tepesi’nin kuzey eteğindedir. Bugün sadece bir köşk duvarı ayaktadır. 2. Kılıçaslan tarafından yaptırıldığı Alaattin Keykubat tarafından tamamlandığı sanılmaktadır. Özel bir çatı altında korunmaktadır.

TURGUTOĞULLARI TÜRBESİ

Karamanoğlu 2. İbrahim zamanında Turgutoğullarından Ahmet Bey tarafından 1431 yılında yapılmıştır.

KALE

Karamamdaki en ünlü kalıntıdır. Selçuklular zamanında yapılmıştır. Sağlam duvarlı iç kale bir tepe üzerindedir.

HATUNİYE MEDRESESİ Karaman ilçesindedir. Sultan i. Murat’ın kızı Nefise Sultan tarafından 1382 yılında yaptırılmıştır.

Yukarıdaki bilet arama motoru ile Konya otobüs firmaları karşılaştırılabilir ve bilet fiyatları listelenebilir. Böylece Konya’ya giden en ucuz otobüs firmaları listesi karşınıza çıkar.

KARATAY MEDRESESİ Konya emiri delalettin Karatay'ın 1251’de yaptırdığı medrese, Bugün müze yapılmıştır.

KARAYOLU

Çok muntazam ve geniş asfaltlarla komşu illere bağlı olan Konya; Adana'ya 348, Afyon’a 228, Ankara’ya 260, Balıkesir’e 559, Çankırı’ya 395, Eskişehir’e 406, İstanbul'a 672, İzmir’e 549, Sivas’a 518, Zonguldak’a 528 kilometre uzaklıktadır.

GENEL DURUM:

Denizden 1030 metre yükseklikte olan Konya, bozkır iklimini yansıtır. Yazları kurak ve sıcak, kışları kuru fakat dondurucu soğuktur. Temmuz ve Ağustos'ta 40 dereceyi bulan sıcak, diğer yaz aylarında 30 dereceyi aşmaz.

YAĞMUR:

Seyrek olarak sağanaklar bastırmasına rağmen yazlar bu bölgede kurak geçer.

RÜZGAR:

Yaz süresince hafif olarak kuzeyden rüzgar alır.

HAVA DURUMU:

Yılın 100-110 günü tam güneşli, 180-190 günü parçalı bulutlu fakat iyi, 60-70 günü de kapalı ve yağışlı geçer.

Konya otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Konya otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/