6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Konya Samsun Otobüs Bileti

Konya Samsun otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Konya Samsun otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

19 Mayıs Müzesi, Atatürk'ün Samsun'a gelişinde kaldığı Mıntıka Palas'ın üst katında, 1930'da hizmete açıldı. Atatürk'ün çalışma odası, yatak odası ve toplantı salonları, döneme özgü eşyalarla döşelidir. Ayrıca, Atütürkle ilgili fotoğraflar ve belgeler sergilenmektedir.

Arkeoloji Müzesi, Samsun Fuarı içinde yer alan binasında 1981'de açıldı. Burada Tekkeköy, Öksürüktepe, Toramantepe, İkiztepe höyüklerindeki kazılardan elde edilen Tarih öncesi ile Hitit, Frig, Roma ve Bizans dönemlerinden buluntular sergilenmektedir.

Atatürk Müzesi, Samsun Fuarı girişindeki binasında, 1968'de hizmete açıldı. Müzede, Atatürk'le ilgili eşyalar, fotoğraflar ve belgeler sergilenmektedir.

Samsun Karadeniz Fuarı, her yıl 1 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında düzenlenir. Fuar süresince müzik, tiyatro ve folklor gösterileri yapılır. Fuar alanında, firmaların pavyonları dışında, eğlence yerleri kurulur. Samsun Mutfağı, Karadeniz'e özgü yemek çeşitleriyle öne çıkar. Ev ocaklarında pişirilen mısır pastası, günlük yiyeceklerdendir. Dövülmüş mısırdan yapılan dibek çorbası, fırınlanmış mısır unundan yapılan kaçamak, tavuk eti ve mısır unuyla yapılan lepsi, kurutulan fasulyeden yapılan fasulye kavurması ve ateş kebabı, Samsun'un özgün yiyecekleri arasındadır.

KONYA - SAMSUN otobüs biletleri, ortalama 118.89 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 3 firma, günde 9 sefer yapmaktadır.

KONYA - SAMSUN arası yaklaşık olarak 663 km olup ortalama yolculuk 7 saat 20 dakika sürmektedir.

Konya - Samsun seyahatiniz için harita bilgileri, Konya için 37.86667 kuzey enlemi, 32.48333 doğu boylamı ve Samsun için 41.29278 kuzey enlemi, 36.33128 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Konya - Samsun seferi için kalkış noktaları ise Konya için Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Ereğli, Ilgın, Kadınhanı, Bozkır, Doğanhisar, Hüyük, Kulu, Seydişehir, Soğukkuyu, kulumakas, Konyakarapınar ve Samsun için Bafra, Çarşamba, Havza, Tekkeköy, Terme, Alaçam, Ladik, Salıpazarı, Vezirköprü, Yakakent, Kavak, Ortaklar, Atakum, Engiz, Taflan noktalarıdır.

KONYA - SAMSUN haritası

En uygun fiyatlarla KONYA - SAMSUN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve KONYA - SAMSUN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla KONYA - SAMSUN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.