6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Kuşadası'ya giden otobüs seferleri

Kuşadası otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Kuşadası’na giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Aydın iline bağlı olan Kuşadası hem deniz hem de doğa turizmi bakımından ülkemizin önemli noktalarından biridir. Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden biri olan Kuşadası tarihi güzellikleri ile de her yıl binlerce ziyaretçiyi kendisine çekmektedir. İlçenin çevresinde geniş bir alana yayılmış birçok antik kent ve tarihi yapı bulabilirsiniz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Kuşadası’nın ilk kuruluşuna dair kesin bir bilgi olmamakla birlikte İyonlar tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Kent ile olarak Andıztepe denilen bölgede kurulmuştur. Daha sonra ulaşım zorluklarından dolayı şimdiki yerine taşınmıştır Bölgeye sırasıyla Bizanslılar, Venedikliler ve Cenevizliler egemen olmuşlardır. İyonlar tarafından kurulan bölge uzun yıllar İyonya olarak da aklandırılmıştır. İyonlar deniz ticaretinde oldukça başarılı olmuşlar ve bunun sonucunda zenginleşmişlerdir. İyonların tarihte kurduğu 12 şehir kurmuşlardır. Milattan önce 500 yıllarında Pers hakimiyetine giren bölge daha sonra Büyük İskender’in eline geçmiştir. Milattan sonra 11.yüzyıl itibari ile Selçuklu Devletine geçen bölgede Türk hakimiyeti de bu yıllarda başlamıştır. İlçe’nin kesin olarak Osmanlı hakimiyeti altına girmesi ise 15.yüzyılı bulur.

Kuşadası’nın etrafını çevreleyen surlar ve Kervansaray Osmanlı döneminde Mehmet Paşa tarafından yaptırılmıştır. İlçe Kurtuluş savaşı yıllarında önce İtalya’nın işgaline, onların çekilmesiyle de Yunan işgaline maruz kalmıştır. Bölge 1922’de düşman işgalinden kurtulmuştur.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Kuşadası otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Kuşadası otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Kuşadası’nda Görmeniz Gereken Yerler

Kuşadası’na gittiğinizde ilk olarak ülkemizin en güzel Milli Parklarından biri olan Kuşadası Milli Parkı’nı görmenizi tavsiye ederiz. Harika atmosferi ve rengarenk doğası ile mutlaka görmeniz gereken bir yer. Bölge tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için görülecek birçok tarihi eser de sizleri bekliyor. Örneğin Güvercinada Kalesi, Mehmet Paşa Kervansarayı ve Kurşunlu Manastırı bunlardan yalnıca birkaçıdır. Özellikle Barbaros Hayrettin Paşa tarafından yaptırılan ve bir iç kale olan Güvencinada Kalesi ziyaretçiler tarafından kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir. Eğlenmek istiyorsanız Avrupa’nın en iyisi olduğu söylenen Adaland eğlence merkezinde eğlenceli ve güzel bir gün geçirebilirsiniz. Merkez’de sahilde yürüyebilir, faytona binerek nostaljik bir tur yapabilirsiniz. Limanın kenarında bulunan Ege Port denilen alışveriş merkezindeki kafelerde denizi seyrederek yorgunluğunuzu atabilirsiniz. 

Kuşadası’nın çok yakınında bulunan Samos Adası da gelmişken görülmesi gereken yerlerden biridir. Feribot ile 1.5 saatte gidebileceğiniz adanın harika koylarında denize girebilir, tarihi yerlerini gezebilirsiniz.

Kuşadası’na kadar gitmişken çevresinden bulunan tarihi yerleri de gezmenizi tavsiye ederiz. Özellikle Selçuk Efes Harabeleri ve Meryem Ana evi bölgeye gelmişken ziyaret edilmesi gereken yerlerden bazılarıdır. İlçeye 30 km uzaklıkta bulunan Şirince Köyünü’de mutlaka görün ve bölgeye özel şarap, üzüm ve zeytin ürünlerinden tadın.

Kuşadası’na Nasıl Gidilir?

ClickBus ile Kuşadası’na seyahat etmek artık çok kolay! ClickBus tüm otobüsleri ayağınıza kadar getiriyor.

Kuşadası’na kolayca gitmek için ClickBus.com.tr’ye girmeniz yeterli. Gideceğiniz yere Kuşadası yazarak oraya giden tüm otobüs firmalarının listesini görebilirsiniz. Bundan sonra tek yapmanız gereken istediğiniz firmayı, daha sonra da istediğiniz koltuğu seçmek. ClickBus’dan bilet almak işte bu kadar kolay.

Kuşadası online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan ClickBus.com.tr’yi tercih ederek Kuşadası biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Kuşadası'ya giden otobüs firmaları
İsmail Ayaz
Metro Turizm
Şanal Turizm
Star Diyarbakır
Ulusoy Turizm