6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Kütahya Bursa Otobüs Bileti

Kütahya Bursa otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Kütahya Bursa otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Bursa Ulu Cami, Kent merkezinde, Atatürk Caddesi'ndedir. Yıldırım Beyazıt tarafından 1396-1400 yıllarında inşa ettirildi. Çok kubbeli camilerin klasik örneğidir. Tamamiyle kesme taştan, çok kalın ve yüksek duvarlarla yapılmış, 20 kubbeli bir camidir. 1854'teki depremde 18 kubbesi yıkıldı. 1889'daki yangında ise minarelerin külahları yandı. Yangını izleyen yıllarda minaresi kagir olarak yeniden inşa edildi. 1959-1961 yılları arasında, sıvalı duvarlar kazınarak kuzey yönündeki kapı aslına uygun olarak onarıldı.

Osman Bey den Fatih Sultan Mehmet’e değin tüm Osmanlı sultanlarının türbeleri Bursa’dadır. Külliyelerin dışında kalan ve adı anılmaya değer olan bazı türbeler şunlardır: Osman Bey ve Orhan Bey türbeleri, Gülçiçek Hatun Türbesi (Yıldırım dönemi), Yahşi Bey Türbesi (Yıldırım dönemi), Devlet Hatun Türbesi (Çelebi Mehmet dönemi), Abdüllatif-i Kudsi Türbesi (Fatih dönemi), Hamza Bey Türbesi (Fatih dönemi) ve Karışdıran Türbesi (Fatih dönemi).

Hamamların çoğu, çifte hamam biçimindedir. Külliye hamamları dışında kalan ve özellikleriyle öne çıkanları şu şekilde sıralayabiliriz: Nalıncılar Hamamı (Murat II dönemi), Şengül Hamamı (Yıldırım Beyazıt dönemi), Mahkeme Hamamı (Çelebi Mehmet dönemi), Umur Bey Hamamı (Murat II dönemi), Çakır Hamamı (Fatih dönemi) ve Kadı ya da Perşembe Hamamı (Fatih dönemi).

KÜTAHYA - BURSA otobüs biletleri, ortalama 29.35 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 9 firma, günde 17 sefer yapmaktadır.

KÜTAHYA - BURSA arası yaklaşık olarak 182 km olup ortalama yolculuk 2 saat 18 dakika sürmektedir.

Kütahya - Bursa seyahatiniz için harita bilgileri, Kütahya için 39.4167 kuzey enlemi, 29.9833 doğu boylamı ve Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Kütahya - Bursa seferi için kalkış noktaları ise Kütahya için Emet, Gediz, Hisarcık, Simav, Tavşanlı, Aksaz ve Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, noktalarıdır.

KÜTAHYA - BURSA haritası

En uygun fiyatlarla KÜTAHYA - BURSA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve KÜTAHYA - BURSA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla KÜTAHYA - BURSA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.