6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

KÜTAHYA'ya giden otobüs seferleri

Diğer KÜTAHYA seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Kütahya otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Kütahya’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

5000 senelik tarihi, mimari eserleri, ve doğal güzellikleriyle İç Batı anadolu Bölgesi’nde yer alan Kütahya, sizleri büyüleyecek, seyahatiniz boyunca unutulmaz anlar yaşamanızı sağlayacaktır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

GENEL DURUM:

Denizden yüksekliği 950 metre olan Kütahya bol ormanlı bir bölgede oluşu nedeniyle rutubetlidir. Yazları sıcaklık 25 derecenin altına inmez. Ne var ki 30 dereceyi de çok aşmaz. Yazın bile geceleri serin olur. Kışları sert ve yağışlıdır.

YAĞMUR:

Temmuz - Ağustos ayları çok kuraktır. Diğer aylarda uzun süren yağışlar görülür.

RÜZGAR:

Yaz aylarında Güney ve Kuzey batı rüzgarları görülür. Sert değildir.

HAVA DURUMU:

Yılın 100-110 günü tam güneşli, 160- 170 günü parçalı bulutlu, 80-90 günü de yağışlı geçer.

Tarihçe

Kütahya’nın tarihi çok eski yıllara dayanmaktadır. Bilinen ilk sahibi Hititler olan ile daha sonra Frigyalılar, Farslar, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslılar yerleşmişlerdir. Bizanslılar’dan sonra Anadolu Selçuklu Devleti’yle bölgede Türklerin hükümdarlığı başlamış, sonrasında ise şehir Osmanlı Devleti’nin toprağı sayılarak, Cumhuriyet dönemine kadar Osmanlılara ait kalmıştır.

Kütahya’ya Görmeniz Gereken Yerler

Evliya Çelebi’nin doğduğu yer olan Kütahya’da görmeniz gereken yerlerin başında Kütahya Kalesi gelmektedir. Şehirde aynı zamanda Kütahya Saat Kulesi, Kütahya Zafertepe Anıtı ve Dumlupınar Şehitliği de görülmesi gereken yerlerdendir.

Kütahya Çini Müzesi ve Kütahya Arkeoloji Müzesi her yıl ziyaretçilerin akınına uğrarken meşhur Çinili Camii’de hem mimarisi hem de tarihiyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır.  

Küyahta ziyaretinizde Frig Vadisi’ni gezmeyi ve şehrin meşhur el işi çinilerinden kendinize ve sevdiklerinize hediyeler almayı unutmayınız.

Kütahya’ya Nasıl Gidilir?

Çinilerin şehri Kütahya’ya otobüs bileti almak için tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seferleri sorgulamak. Şanlıurfa Astor ve daha pek çok firma arasından seçimizi yapıp, en uygun fiyatlarla otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


KÜTAHYA'ya giden otobüs firmaları
Aksu Turizm
Balıkesir Uludağ
Çayırağası Turizm
Güney Akdeniz Seyahat
İsmail Ayaz
Kütahya Astur
Kütahyalılar
Metro Turizm
Şanlıurfa Astor
Seç Turizm
Ulusoy Turizm
KÜTAHYA'ya bağlı otogarlar
Emet Otogarı
Gediz Otogarı
Hisarcık Otogarı
Kütahya Otogarı
Simav Otogarı
Tavşanlı Otogarı
Aksaz Otogarı