6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Kütahya Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Kütahya Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Çiniciliğin merkezi olarak kabul edilen Kütahya, çok eski yıllarda kurulmuş ve genellikle çini ve seramik üzerinde isim yapmıştır. Frigyalılar eskiden Seramorum olan adını Cotiyomi'a çevirdiler. Türkler ise Kütahya şeklini kabul ettiler.

Kütahya’ya giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

ÇAVDARHİSAR Frig çağından kalan kalıntılar kentin 60 kilometre güneybatındadır. Antik çağa ait Anadolu’da belki de en iyi korunmuş Zeus tapınağıdır.

MACAR EVİ VE ÇEŞMESİ Macar ihtilali liderlerinden Lojos Kossouth’un 1849’da yaptırdığı çeşme ve oturduğu evdir.

ULUCAMİ

Kütahya’daki Osmanlı çağı eserlerindendir. Yıldırım Beyazıt’ın emriyle başlayan inşaat 1410'da oğlu Yakup Çelebi tarafından bitirilmiştir.

Yukarıdaki bilet arama motoru ile Kütahya otobüs firmaları karşılaştırılabilir ve bilet fiyatları listelenebilir. Böylece Kütahya’ya giden en ucuz otobüs firmaları listesi karşınıza çıkar.

DUMLUPINAR ANITI Dumlupınar mevkiinde İstiklal Savaşında şehit düşenler- adına dikili anıt Çalköy’ün Anıt tepesindedir.

DOĞAL GÜZELLİKLERİ

ÇAMLIK

Kente 5 kilometre uzaklıkta bol ağaçlı piknik yeridir.

MURAT DAĞI

Yurdumuzun en güzel çam ormanları bu bölgededir. Gediz’e uzaklığı 23 kilometredir. Kaplıca ve sıcak sulu havuzları bulunur.

EMET

Türkler devrinden kalma Babilik Bey Camii vardır. Gökçeışık’ta ve Tavşanlı yöresinde Dikilitaş mevkiinde Erik kaya mezarları bulunmaktadır.

ŞİFALI SULAR

YONCALI KAPLICALARI

Yoncalı kaplıcaları kente 17 kilometre olup radyoaktivitesi 54-56 derece ve siyatiğe iyi gelir. Eğret ilçesi yakınındaki Yeniceköy, Kaynarca kaplıcaları siyatik ve romatizmaya iyi gelir.

HARLEK KAPLICASI Kütahya’ya 27 kilometre uzaklıkta Ilıca’dadır. Çevresi ormanlıktır. Suyu ve çamuru şifalıdır. Modern tesisleri vardır.

Kütahya otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Kütahya otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/